17. rasedusnädal (42/365)


Sümptomid: kõhuvalud, iiveldus õhtuti

Isud: magus (!!!)

Kaaluiive: +5kg

Tähtsam info nädala kohta: Lapsel kasvab nahaalune rasvakiht, mis aitab tal soojas olla ja annab energiat. Väljaspoolt keha tulevad helid võivad lapse võpatama panna, sest ta kuuleb neid järjest paremini. Lapse pea hakkab ülejäänud kehaga järjest enam õiget proportsiooni omandama.


Kui eelmine nädal sain võtta vabalt, palju pikutada ja puhata, siis see nädal kujunes hoopis vastupidiseks. Nädal algas sellega, et Mareli jäi haigeks. Esmalt tuli palavik. Siis nohu, millele järgnes kohe köha. Ja see polnud veel kõik. Järgmisel hommikul ärkas ta üles punatava silmaga ja eilseks oli köha nii hull, et sellega kaasneb oksendamine. Praeguseks pole me lahti saanud ühestki neist tõvedest.

Kuna haigused eeldavad rohu võtmist, kaasneb meil igal hommikul ja õhtul suur akrobaatika tund, et silmatilgad pandud saaks. Kui muud rohud olen valinud selle järgi, et laps need sisse võtaks ja välja ei oksendaks, siis silmatilku ei saa millegagi asendada. Nii me siis kaupleme- küll hea, siis halvaga, aga enamasti lõpuks saame ikka tilgad õigesse kohta lennutatud.

Vähe sellest, et mul üks haige laps kodus, pidin ma see nädal ka ise käima proove andmas ja oli vaja vanema lapsega Tartus arsti juures käia. Nii et terve see nädal on olnud üks pidev organiseerimine ja enda kaebuseid ei saanud ega võinudki väga arvestada.

Kui aga nüüd üks halamise minut maha pidada, siis võib öelda, et jätkuvalt pole see olemine nii hea kui võiks. Kõhuvalusid on kõvasti vähem, kuid siiski nõudepesemine, toidu tegemine, pesu riputamine jne hädavajalikud kodutööd mööduvad valupistetega ja töö lõppedes on kohustuslik poole tunnine pikutamine ja valude leevendamine. Õnneks vähemalt toonuseid ei ole enam nii palju.

Järjest enam kimbutab mind magusaisu. Mees käis oma mesinikust vanaisa juures ja tõi sealt suure ämbri täie mett. Võin vaid öelda, et minu kaalunumbrile pole see kohe mitte üldse hästi mõjunud. Lootsin seda +5kg tõusu näha kuskil 20.nädala paiku, aga jõudis see minuni veidi varem.

Õhtuti on hakanud mind kiusama ka iiveldamine. Ei teagi millest, aga paar ööd on sellised olnud, kus täitsa vajadus kauss kõrvale võtta, et mitte tekitada olukorda, kus öösel põrandaid pesema peaks hakkama.

Nii, nüüd halamisest aitab, sest nüüd soovib üks haige piiga süüa. Siis on vaja paar tööd ära teha enne, kui Marekule eelkooli järgi lähen. Pealegi, hommikuti on kodutöid parem teha, siis kannatab vähe pikemalt toimetada.

PS! Marekul oli ka eile õhtul juba esimesi haiguse ilminguid. Seega võib oletada, et nädalavahetus tuleb veelgi "lõbusam".
Comments

 1. Oh, vaesekesed. Meil ka kollektiivne köhakoor ja mul on tunne, et nohu tahab kõrva hakata.
  Kiiret paranemist!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Paranege teie ka ;)

   Mul oli väike lootus ikka varsti tööle tagasi saada, aga nüüd laste haigusega lükkus see asi jälle natuke edasi...

   Delete
 2. Sa näed nii armas ümar juba välja,ma nii kade, mul oli sama kõht alles 30+nädal, kuni 25nädalani ei olnud üldse näha midagi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. mul kõigi kolme rasedusega kõht varakult ette tulnud :) Ühtpidi jah hea, et sellist "nagu rase aga pole nagu päris see kõht" aega on mul suhteliselt vähe olnud, aga olemise suhtes on see veidi kurnav, kui ruttu kõhu ette lööb...

   Delete

Post a Comment