19.rasedusnädal (55/365)

Sümptomid: väiksed probleemid tasakaaluga voodist püsti tõustes
Isud: puuduvad
Kaaluiive: +6,5kg
Tähtsam info nädala kohta:  Lapse keha hakkab eritama lootevõiet, mis takistab tal looteveest läbi imbumast.  Närvikiud hakkavad kattuma müeliiniga, et tagada sujuv ja kiire infovahetus. Lapse sisikond on hakanud eritama maomahlu, mis aitavad looteveel imenduda ja liikuda neerudesse, kus see filtreeritakse ja nõristatakse tagasi looteveekotti.

See nädal olen saanud elada juba peaaegu normaalset elu. Sõbraks on saanud bandaaž ja see kergendab elu ikka päris palju. Tänu sellele ei esine ka kõhuvalusid enam eriti. Lõpuks saan ehk hakata nautima seda probleemidevaba teist trimestrit, nagu ma ootasin.

Kuna olemine on parem olnud, siis olen seda kõvasti ära kasutanud ja tegelenud asjadega, mida viimase kuu jooksul pole saanud teha. Eelkõige siis koristamisega. Lisaks on ka ilmataat andnud mitu hea ilmaga päeva, mis on võimaldanud väheke liigutada end ka väljaspool tuba.

Enamasti ongi nii läinud, et otseselt raseduse peale mõelda on aega alles siis, kui õhtul voodisse heidan. Siis mõtlen välja erinevaid nimesid, et leida mingit varianti, mida üldse kaaluda meie tegelinskile nime panekul. Mul on nime panemisel omad kriteeriumid, millest varemgi olen kirjutanud.  Aga kes tahab, siis siit videost saab ka väheke aimu mu kriteeriumitest nime panekul.  Ühesõnaga pole see nime valimine kõige lihtsam ülesanne. 

See nädal sain ka lõpuks puhkuse avalduse tööle ära esitatud. Kui nüüd kõik õigesti arvutasin, siis olen aprilli algusest kodune. Seda, kas vahepeal nüüd neljaks nädalaks tööl saan, ütleb juba arst, aga olen  otsustanud, et kui vähegi lubatakse, proovin ikka selle kuu veel tööl käia. On kasulikum nii rahaliselt ja vahelduseks tahaks kodust välja ka saada.

Rohkemat eriti raseduselainel see nädal ei toimunudki. Samas vahelduseks ongi hea, et pole midagi kaevata ja olemine on lill! 

allikas

Comments

  1. Täna sinu pere ja kodu postitust lugedes tuli esimesena pähe nimi Maru :D ma ei tea miks, aga tundus sobiv :D

    ReplyDelete
    Replies
    1. Kusjuures ma olen selle peale isegi mõelnud :D Aga Priit poleks sellega nõus :D

      Delete

Post a Comment