esik - enne ja nüüd piltides (46/365)

Kui majja kolisime, siis see meie praegune esik oli hoopis teistsugune. Kuna mulle ei absoluutselt ei meeldi, kui teisele korrusele läheb otse välisuksest tulles, siis sai kohe otsustatud, et trepp tuleb selle koha pealt ära võtta ja kuskile mujale toimetada. 
 Nii priit hakkaski üks hetk treppi lõhkuma. Või õigemini tükkideks võtma, sest sama trepi pani ta uues kohas uuesti kokku. Tegi küll sirgest trepist L-kujulise trepi, aga siiski saime vana trepi ilusti uuesti kasutusse võtta :)

 Kui trepp oli eest ära tassitud, tuli suurem paus esiku remondis. Üks hetk ikka jõudsime jälle ringiga ka sinna ruumi tagasi ja Priit alustas põranda välja lõhkumist, et uus ja parem teha.

Vahepeal sai esiku ruumi veidi lühemaks ka tehtud, et WC-le ruumi tekitada. Taga on näha uus seis soojustusega.
 Kuna keldrisse läheb kivitrepp ja eelnev luuk oli suhteliselt pisike, siis leiutas Priit uue ja suurema luugi põrandale.
 Siis jäigi veel seina kips ja lakke OSB plaat.
 Seinu tuli mitu korda pahteldada, enne kui sai värvima hakata, aga lõpuks jõudsime ka sinnamaani. Lagi sai algselt vaid laki peale. Ükskord paneme sinna paneelid peale.
Praegu on seis siis selline nagu alumistel piltidel  (no riiulid on juba asju täis ja nö selja taha pildi suhtes jääb nagide nurk ka, mis jopesid täis). Tegelikult on veel üht-koma-teist teha, aga need pole enam nii olulised, et tuba eesmärgipäraselt kasutada ei saaks  (näiteks lae- ja põrandaliistud on vaja osta ja ära panna). Seina jäi tegemata šablooniga kujundid, mida algselt mõtlesime teha, kuid las ta olla. Ehk kui akna- ja ukseääri valgega värvima hakkame, siis teeb. Aga mul juba väike mõte seda šablooni hoopis teises toas kasutada :D


Comments

 1. Mulle nii meeldivad need enne ja pärast pildid. Ainult asjaosalised ise teavad, milline töö, vaev ning ajakulu sinna piltide vahele jääb :)
  Ja ilus punane on valitud ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. mulle endale meeldivad ka, saaks neid juba ainult rohkem näidata :D

   Delete

Post a Comment