laste sünnipäevad (33/365)

Kuna kommentaarides tuli see teema üles, siis siin see sünnipäevade postitus on :)

Ma pole siiani kordagi nö suurelt laste sünnipäevasid pidanud. Enamasti on olnud lihtsalt maal tordi söömine, mis aga eeldab enamasti siiski nii vähemalt 15 inimese kohalolekut. Põhjuseid, miks ma pole suuremalt planeerinud, on mitmeid.

Esiteks juba eelnevalt mainitud suure perekonna tõttu. Kuna meil peres juba nii palju lapsi on, siis pole nagu väga vajadust näinud veel kedagi sel kindlal päeval kutsuda. Teiseks oli väga pikalt periood, kus lastel polnudki sõpru selles otseses tähenduses. Kui me Türil elasime, siis ei tekkinud selliseid lapsi, kellega me oleks igapäevaselt suhelnud või keda oleks tahtnud sünnipäevale kutsuda.

Marekule olen küll mõelnud nüüd paar aastat teha selline sünnipäev, kus on külalisi väljaspoolt perekonda, aga tema sünnipäevad on viimastel aastatel langenud sellele ajale, kus oleme mere ääres. Seega on see jäänud tegemata.

Kuigi sünnipäeva me väga suurelt pidanud pole, siis tordi oleme ikka alati ise teinud :) Mõnikord natuke rohkem planeeritud, teinekord vähesema ettevalmistusega. Kõige suurem tegemine oli siis, kui Marekule kolmandaks sünnipäevaks tegin rongikujulise tordi. Talle see nii meeldis ja paar nädalat tagasi pilte vaadates arvas ta, et ka see aasta sooviks ta sellist torti (ainult kolme vaguni asemel, siis seekord oleks seitset tarvis).

Aga nüüd, kui lastel on juba tekkinud rohkem sõpru, kes ei ole minu sõbrannade lapsed ja nende tädide lapsed, siis võiks juba hakata mõtlema küll suuremalt pidamise peale. Pealegi, käisime siin natuke aega tagasi ühe Mareku rühmakaaslase sünnipäeval ja neile hästi meeldis. Omaasi on jälle, kus ma seda pidama peaks.

Kodus me pidada nii pea ei saa. Oleks suurtuba juba valmis, siis oleks isegi mõeldav. Seal oleks ruuni küll ja veel, aga kahjuks nii kaugel me pole oma asjadega. Teine variant on rentida mingi koht. Kasvõi kohalik kultuurimaja (kus me ka käisime ühel sünnipäeval). See olekski hetkel kõige mõeldavam variant.

Mareku sünnipäevaga tuleb jälle mängu see, et sel ajal olen ma päris viimase vindi rase või ehk olen sünnitamas või veel enam äsja sünnitanud. Siis pole minust suuremat sorti sünnipäeva planeerijat. Ja jube oleks laps ka sünnipäeva pidamisest ilma jätta sellisel põhjusel (eriti, kui Mareli sünnipäeva peaksime suuremalt). Teiseks keset suve on väga paljud kuskil vanaemade, vanaisade vm ära. Ja ega neile kutsete saatmine on ka suvel ka raskem. Praegusel ajal paned lasteaias kappi ja asi korras :D

Kinkidega on tavaliselt mul juba suhteliselt pikalt teada, mida ma kingin. Marekuga on ka sel aastal väga lihtne. Mareliga on aga täitsa teine lugu. Tal ei ole kindlat soovi, mida ta tahaks. Enamasti ta soovib seda, mida just reklaamis näinud või mingit sellist asja, mida ma kindlasti ei osta (nt. Monster High nukku). Mul endal pole ka ühtegi mõtet, et "voh, see oleks väga hea kink". Minu meelest on mänguasju tal piisavalt ja ei näe, et midagi puudu oleks. Samas viie aastaseks saavale lapsele peab kohe kindlasti kingitus mänguasi olema (või väga mänguline praktiline asi).

Mareku 2011.a sünnipäev

Comments