Mareku eelkooli esimene päev (41/365)

Reedel oli Marekul tema esimene eelkooli päev. Lootsin väga, et ta tuleb sealt koju vähemalt rahuldavas tujus. Ei teadnud ju, mida nad täpselt seal tegema hakkavad, kuidas see Marekule istub ja mis tujus ta üldse siis olla võib.

Hommikul läks ta kodust ära õnneks väga ootusärevas tujus. Väheke jonnis, et hommikul ikka lasteaeda peab minema, aga lubasin tal teistele oma kooliasju näidata. See oli sobiv kompromiss, et ikka ka lasteaeda sisse rõõmsa näoga minna.

Järgi jõudsin ma veidi varem kui pidin. Peale selle läks neil veidi üle aja ka kooliga, nii et saime Mareliga natuke aega teda oodata. Kui üks hetk laps trepist alla tuli, siis ilmus keerdtrepi nurga tagant välja väga uhke näoga, ranits seljas, koolipoiss :) Esimene asi, mis suust välja tuli, oli lause "ma pean kodus ühe ülesande ära lõpetama". Ma mõtlesin, et no nii, nüüd see kodus õppimine pihta hakkabki :D

Tegelikult polnud hullu  midagi teha ja kuigi mina tahtsin, et ta teeks seda ülesannet, kui ma omad toimetused ära teen, siis oli tema juba selle ajaga ülesande ära teinud. Tuli näitas mulle ette ka ja oli eriti uhke olemisega :) Kuna ta juba õppimise lainel oli, siis tegime logopeedi harjutusi ka veel. Läbi kooli saime nüüd natuke motivatsiooni juurde, et ka logopeedi harjutusi igapäevaselt viitsitaks teha. Kuigi ta ikkagi arvas, et logopeed võiks neid ülesandeid tema märkmikku kirjutada, nagu õpetaja seda tegi.

Tema õnneks tuli just SD pakk ka ja ta sai oma suure-suure seljakoti kätte. Ladus kõik oma kooliasjad sinna ümber ja sättis seda ühte ja teise kohta nagu püha eset. Nii me saimegi õhtu otsa kuulda, kui ilus kott tal on, kui ägedad kooli asjad, kuidas ta ikka tahaks juba esmaspäeval jälle kooli minna. Lisaks saime kiidulaule õpetaja kohta, kui tore ja kena ta ikka on ja kui tore oli temaga õppida :D

Ma loodan, et seda entusiasmi jätkub veel kauaks.. No vähemalt paar aastat. Priit arvas, et kui päris kool pihta hakkab, siis ta enam nii entusiastlik ei ole. Eks see siis näha ole :)


'

Comments

 1. Kas tõesti mõni eelkool alustab praegu, veebruaris?

  ReplyDelete
  Replies
  1. jah :) Meie kohalikus lasteaed-algkoolis algas.

   Delete
 2. Enamus kohad, eriti väikesed koolid, teevad just kevadel, mitte nagu suur linnad aasta läbi. Enamus väiksed kohad vist teevad tasuta või siis nö sümboolsetasu eest, mitte nagu Tallinna koolid, kus 200 eurot on kuu ;)

  Ootan siis koolis teemasi postitusi, mis teil juba ostetud, mida plaanite osta, mida üldse vaja läheb jne :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. eelkooli jaoks läks iseenesest vähe asju tarvis, aga kujutan ette, et suvel tuleb küll suurem planeerimine ette võtta, etmillal, mida ja kust kooli jaoks muretseda :)

   Delete
 3. Millises Tallinna koolis on 200 € kuu eelkool? See ikka liialdus!
  Mareku üle väga hea meel.

  ReplyDelete

Post a Comment