oh kooliaeg! (37/365)

Homme on igatepidi eriline päev. Esiteks saab meil pool aastat majas elamist täis. Sellest teen eraldi postituse lähiajal. Teiseks läheb aga Marek esimest päeva eelkooli! Ja nii see kooliaeg pihta hakkabki. Mina ise olen sellest vist tunduvalt rohkem vaimustatud kui laps ise.

Mareku seisukoht on enamasti olnud asjast, et ta hea meelega jääks üldse koju. Ei mingit lasteaeda ja kooli. Emmega kodus ja asjal joon alla. Muidugi saab ta ka aru, et nii ei saa. Oleme nüüd kuskil nädalakese asjast ja rääkinud ning kuni eilseni tuli sealt vastuseks ainult see, et tema kooli ei lähe. Eile aga käis ta lasteaias üle mitme päeva ja see tõi tema seisukohtades muudatusi.

Koju tulles oligi jutt täitsa teine koolimineku suhtes. Eriti tore oli see tema jaoks, et ta ei peagi sel päeval lõunal lasteaia lastega sööma vaid saab juba suurtega süüa. Samuti lubasin, et võtan ta sel päeval lõunast koju, sest koolilapsed ei peaks ju lasteaeda tagasi minema, et seal lõunaund magada.

Lapsi lasteaeda viies oli tunda ka, millest see muutus tuli. Esimene laps, kes mulle vastu tuli lasteaias, hõikas käed püsti "ma lähen reedel kooli!". See oli nii lahe :D Eks ta näeb, et teised on asjast vaimustatud, siis oleks nagu imelik üksi selle vastu mossitada.

Üks asi muidugi tekitas seda kooliootust veelgi - kooliasjad. Käisin eile poes ja ostsin talle vajalikud asjad ära, mis eelkooliks vaja on. Saime kirja koju nimekirjaga ja sellega ma siis mööda poodi ringi käisingi. Vaja oli osta märkmik, harilikud, värvipliiatsid, teritaja, kustutuskumm, liim, käärid, mapp, ruuduline ja jooneline vihik. Poes jalutades ja asju kokku korjates pobisesin vaikselt endamisi, et nii see kulukas kooliaeg pihta hakkabki :D

Panin koju tulles asjad talle ilusti kotti kokku ka. Kahjuks ta praegune lasteaia kott on nii väike, et A4 mapp ei mahu sinna sisse. Seega tellisin talle uue koti eelkooli jaoks. Pole kõige parem, aga kasutab selle kevade ära, siis jääb mulle sportimise tarbeks ;)

Kui Marek koju jõudis ja ma asju talle näitasin, siis ta käis ja näppis neid iga viie minuti tagant. Alguses jätsin koti enda tuppa, et ta neid asju seal laiali ei tassiks enne reedet. Aga õhtul enne magama minekut käis ta ikka vaikselt palumas, et ehk võib ta koti enda voodi ette viia. Lubas ilusti tooli peale panna, et midagi katki ei läheks. No muidugi lubasin siis :D

Eks reede pärastlõunal ole näha, kas koolientusiasmi jätkub ka edaspidiseks või oli see ühekordne juhtum :D 

Comments

 1. Edu ka minu poolt, nii lapsele, kui emmele, sest eks see tee tuleb mõlemil käia ;)

  Kuhu kooli muidu lähete, sai aru, et praegu türil suht segased olud ja pole teada, kas Kabala püsib üldse enam :( mis oleks tegelt väga kurb, sest see on väga armas ja kodune kool, kus tahaks oma lapsedki panna, saan aru, et maja vajaks remonti, aga mis see kinni panemine annab, kui seda ei kasutata, siis varsti räämas ja laguneb :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Praegu plaanis ikka Kabala panna. Väidetavalt on juttu vaid siiski juhtimise ühendamisest ja kool ise jääb ikka alles. Eks näha ole kui kauaks.

   Maja tegelikult nii väga remonti ei vajagi minu meelest. Eks alt koridor tahaks uuendust, aga see pole ka selline asi, mis koolikäimist segaks. Klassiruumid on täiesti heas seisus, söökla ja wc-d samuti.

   Minu meelest oleks praegu selle kooli kinni panek täielik lollus, sest alles eelmine aasta pandi suur summa sinna, kui esimese klassi tarbeks üks ruum täiesti ära renoveeriti. Samuti lasteaed toodi paar aastat tagasi väga mõnusatest ruumidest ära ja tehti mõisaruumides remonti, et need lasteaia vajadustele vastaksid. Kui nüüd kinni pandaks, siis oleks kogu see raha vastu taevast läinud.

   Ja pealegi, järgmine aasta on lapsi tulemas. Ei ole tulemas ühe, kahe ega kolmelapselist klassi.

   Ühesõnaga, üritame asja positiivselt võtta ja loota parimat :)

   Delete

Post a Comment