pool aastat maal elamist (38/365)

Homme on see päev, kus saab täis täpselt kuus kuud päevast, mil kirjutasime ostu-müügi lepingule alla ja maja sai meie omaks. Sel hetkel olid meil remondi suhtes väga suured plaanid ning suure hurraaga hakkasime otsast pihta ka. Kõik päris nii ei ole läinud kui algselt planeerisime. Kohati meist mitte olenevatest põhjustest (nt remondi rahade laekumine võttis rohkem aega), mõnikord maja ehituslike saladuste välja tulemise tõttu ja tihti ka meie enda ajaplaneerimise möödapanekute mõjul.

Teen siis ühe sellise kokkuvõtlikku postituse, mida me oleme jõudnud teha maja peal ja kuidas see pool aastat üldse meie elu on mõjutanud. Lisaks kritseldasin kiirelt ühe väikse majaplaani ka, et kuidas tubade asetus seni muutunud on ja mida plaanime veel teha. Aga palun arvestage, et ma pole eriti osav paint´is, mõõdud pole kohe kindlasti õiged, aga üldpildis saate ehk pihta :D

Esiteks räägiks kuidas see pool aastat meid muutnud on. Esiteks tahame me rohkem kodus olla. Kuigi praegu, kus õues tihti kole ilm ja üleval korrusel mängimas käia ei saa, tahavad lapsed tihti külla kuhugi minna, on nad siiski väga hea meelega kodus. Korteris olles see nii ei olnud. Samamoodi olen ma ise parema meelega kodus ja pigem kutsuks kedagi endale külla (kui saaks lõpuks suure toa valmis:D) kui läheks isegi kuhugi välja. Seetõttu polegi viimasel poolaastal väga palju kuhugi jõudnud.

Teiseks oleme Priiduga tunduvalt lähedasemateks saanud. Mitte, et me enne nagu võõrad koos oleks elanud, aga päris oma maja tekitab kuidagi ühtsema perekonna tunda. Seda on väga raske kirjeldada, aga ongi päris selline tunne, et kõik on kohe kuidagi väga paika loksunud. Muidugi ei meeldi mulle siiani, kui ta oma sokid mõni hommik unustab pesukorvi visata, aga see ei tee nii palju pahameelt kui varem :D Ja Priit, ära loe sellest välja, et sa võidki neid sokke kuhugi vedelema jätta! :D :D

Kolmandaks ei saa jätta lihtsalt kõrvale fakti, et kui saad ikka soojal hommikul teetass käes õue jalutama minna, olenemata, mis sul parajasti seljas on, mis soeng sul on vms. See on lihtsalt on võrratu tunne!

Samas ei taha ma jätta ka muljet, et nüüd, kui oma maja, siis on sellise lust ja lillepidu. Ei ole, ikka vahel on vaja lastega riielda, Priiduga suurema entusiasmiga maailma asju arutada ja mõnikord ka kogunenud pinged välja pursata. Aga mingil sisemisel tasemel tunnen end väga mõnusalt ja koduselt. Selline tunne on varem ainult enda päris lapsepõlve kodus olnud :)

Aga mis ma sellest tundeelust siin ikka pikalt heietan. Ma tean, et teid tegelikult huvitab hulga rohkem see maja pool, et kus ja mis on ning kui palju midagi siis reaalselt tehtud kokkuvõttes on.

Vabandan veelkord oma joonistusoskuse pärast, aga nüüd siis on vähe selgem pilt, mis majaplaan meil on :D Tehtud on tegelikult väga palju. Tuli välja, et teatud tööd võtavad ikka palju rohkem aega, kui planeeritud. Enamasti teeb ju tööd Priit kõik üksi. Ainult majapalkide asendamisel käis mu isa abis. 

Ma nummerdasin toad ära, siis on teil lihtsam aru saada, mis toast ma räägin. Toad 2 ja 3 on põhimõtteliselt sellises seisus, nagu nad algupäraselt olid. Vahetatud on ainult aknad ja nr3 tuppa (ehk kööki) on üks uks juurde tehtud ja vesi sisse toodud. Toas nr1 on seinad puhtaks lõhutud ja seisabki sellises seisus. Tubades 4,5,6,7,8 sai kõik seinad paljaks kakutud ja pekstud. Samuti on nendest tubades laed puhtaks lõhutud ja soojustus lakke pandud. 

Toas nr 8 on põrandat veidi tehtud, nüüd ootab see, et tuba nr 7 valmis saaks. Nr7 ehk esik on natuke väiksemaks ka läinud. Tuba nr 7 ja 8 vahele on tekkinud üks lisa ruum- wc. Tuba nr7 praegu nii kaugel, et lagi on olemas, põrand on olemas, seinad on pahteldatud. Seinu on vaja veel lihvida ja mõne koha pealt uuesti pahteldada. Siis uuesti lihvida ja saab värvima hakata. Esiku jaoks on värv ja põrandakate ostetud. Vaja on juurde osta riiulite materjal. Siis saab vannitoast igasugu manti ära tassida riiulitele ja saab hakata vannituba tegema. 

wc on nii kaugel, et vesi on sees, põrandal on laminaarparkett maas, seinad on kipsiga üle löödud ja lagi on ka olemas. Vaja on väheke pahteldamist, lihvimist ja värvimist. KOkkuvõtlikult võib öelda, et wc ja esik ongi ainukesed nö remonditud toad meil, mis vajavad veel natuke viimistelmist. 

Mis veel tehtud seestpoolt on? Ahjaa, trepp on teise kohta viidud. Priit võttis trepi lahti, leiutas väheke ümber ja pani uuesti kokku uues kohas. Teisel korrusel on ka hästi tibake lammutatud, aga see las praegu olla. Veel on välisuksed vahetatud ja esiku ja köögi vaheline uks. 

Rohkem vist seestpool midagi suurt muudetud pole. Midagi ehk jäi veel kahesilma vahele, aga las siis olla. Hetkel on alumisel korrusel selline seis, et kraadi järgi võiks tervel korrusel elada, aga suurtuba jätkuvalt pole veel elamiskõlblik. Samuti vannituba ootab kannatamatult, kuni temani jõutakse remondiga. 

Väljastpoolt on siis vahetatud aknad (va. kaks viimast alumiselt korruselt ja muidugi ülemised, mis nagunii jäävad tulevikku), peaaegu tervele alumisele korrusele on soojustus ja tuuletõke ümber pandud, majast eraldi olev esik on ära lammutatud peaaegu. Seal on vaja suuremat ümberkorraldust :) Õue peal on kõvasti puid ja võsa maha võetud ja üldiselt natuke õue korrastatud (vanarauda kokku korjatud, vana kasvuhoone ära koristatud jms). 

Sellega võib vist nimekirja lukku panna. Lähiajal tehtavate tööde järjekorras on esiku lõpetamine, siis vannituba (ehk ka wc lõpuni) korda. Enne, kui suurtuba hakkame tegema, tuleb natuke katust parandada. See laseb siiani teatud kohtadest läbi... Ja kui soojemaks läheb, tuleb soojustuse ja tuuletõkkega majaviimane ots ära teha ja esiku korda. Ja siis äkki saame suurtoa ka elatavaks. Nende töödega valmis saamisel on kindlasti juba suvi ka käes :)

Comments