Vabariigi aastapäev (52/365)

Eile väga arvutisse asja polnud, seega teen selle tähtpäev postituse täna :)

Ma ei ole kunagi olnud selline suur "täna on Eesti sünnipäev - sööme kilu ja kama" inimene. Ma ei ole kunagi rõhutanud, et laual peab olema just see kõige-kõigem eestilikkuse mõttes. Samas ei vähenda see grammigi selle päeva olulisust minu jaoks.

Ma võin öelda, et ma olen Eesti patrioot. Ei, mitte selline, et kui sa ütled Eesti kohta midagi halba, siis löön kohe hambad sisse :D Aga ma tõesti armastan seda riiki :) Ehk ma olen selle koha pealt veidi naiivne ja mujal elu mitte näinuna ebaadekvaatne seda hindama, aga ma tõesti ei tahaks mitte kusagil mujal elada. Minu meelest on elu Eestis väga mõnus :)

Järjest enam on mu hinge pugenud ka Eesti filmid. Viimasel ajal olen järjest vaadanud ära mitu mitu Eesti filmi/sarja ja mulle tõesti meeldivad need. Eriti need, mis räägivad Eesti minevikust (sõjaaegadest). "Tuulepealne maa" oli muidugi eriti hea, sest see pani kaasa elama ajale, millest mul olid vaid teoreetilised teadmised. Seda vaadates aga tundus, et elad seda kõike ise läbi. Ootan nüüd kannatamatult, et ka "1944" vaadatud saaks :)

Muidugi on Eestil veel paljuski arenemisruumi. On asju, mis Eesti juures mulle ka ei meeldi seetõttu. Aga need ei ole minu jaoks nii olulised, et ma kasvõi korra mõtleks Eestist ära kolimise peale.

Lõpetuseks tsiteerin üht Facebooki postitust, millega tegelikult saabki kõik öeldud :)

"Ma kirun ja kurvastan, kui poodides hinnad tõusevad ja kui jälle kuskil äärealal mõni pisike kool kinni pannakse ja kui erivajadustega inimestest ja nende hooldajatest üle sõidetakse ja kui poliitilise kasu nimel vähemuste vastast vaenu õhutatakse. Ma vingun ja virisen, kui on mustad jõulud ja kui rong jääb hiljaks ja kui jalad on lumelörtsist läbi ligunenud ja kui jaanipäeval kallab lakkamatult vihma.

Aga ma armastan Eestimaad.
Ma armastan seda, kuidas eesti keel maitseb ja kõlab.
Ma armastan seda, kuidas ma saan sujuvalt ujuda ajaloolises vihjete, naljade, viidete ja tsitaatide meres, ilma et mind oleks kunagi siin ujuma õpetatud.
Ma armastan neid lõhnu, hääli ja valguseid, mis elustuvad automaatselt alati, kui satun rabasse, mere äärde või metsasügavikesse.
Ma armastan oma kodu."


Mareku joonistus eilse päeva puhul :) 

'

Comments