20. rasedusnädal ( 64/365)

Sümptomid: öised ja hommikused peavalud
Isud: puuduvad
Kaaluiive: +7,5kg

Tähtsam info nädala kohta:  Laps on oma arengus poolel teel. Nüüd hakkavad arenema tema lõhna-, maitsmis-, kuulmis-, nägemis- ja puudutamismeel. Lapsele meeldib väga sirutada oma jäsemeid, mida võib ema ka tunda (mina veel ei tunne).

See nädal on möödunud väga kiirelt. Koos sellega ka raseduse keskpunkt ehk 20. nädala täitumine. Viimaste päevade-nädala tegemiste taustal ei ole eriti olnud aega rasedusele tähelepanu pöörata. Hetkel on palju muudki olulist käimas. Kui aga natuke nädalat meenutada, siis ühtteist tuleb meelde ikka :D 

Sel nädalal hakkasid mind vaikselt kimbutama peavalud. Kui ma Marekut ootasin, hakkasid ka peavalud mingi hetk poole raseduse pealt ja viimase kuu ajal olid nad ikka nii hullud, et pooled ööd jäid nende pärast magamata. Mingil kummalisel põhjusel tulevad need peavalud just öösel või hommikul. 

Ka arstivisiit jäi sellesse nädalasse. Selgus, et mu EPK (emakapõhjakõrgus) oli kasvanud kahe nädalaga 5 cm. Ma ei teagi, kas arst mõõtis valesti või saan sellega seostada ka oma äkilist kaalutõusu. Ma loodan viimasele :D 

20. nädala täis saamise päeval tundsin ka miskit, mida VÕIB OLLA võiks liigutuseks pidada. Seni kuni ma regulaarselt neid tunne, ei hakka hõiskama ka. Mareku ja Mareliga oli sel ajal juba tants ja trall kõhus, aga ehk tuleb seekord veid vaos hoitum laps, kes teab :) 

Nimede koha pealt on ka ring veidi kitsamaks tõmbunud. Mul endal on üks lemmikvariant olemas, Priit seda kinnitanud veel pole. Aga aega veel selle asjaga on ka, ehk ilmub veel järgneva 20 nädala jooksul mõni ilus nimi välja, mis kohe hinge poeb :) 

Comments