21. rasedusnädal (67/365)

Sümptomid: peavalud, tagumikuvalu
Isud: puuduvad
Kaaluiive: +7 kg

Tähtsam info nädala kohta: Kõhubeebi meeled arenevad iga päevaga. Ta keelele on moodustunud maitsenäsad. Samuti on ta aju- ja närvilõpmed piisavalt arenenud, et tunda puudutusi. Lapse seedesüsteem on piisavalt arenenud, et imada allaneelatavast lootevedelikust vett.

Tööl käies möödub nädal veelgi kiiremini, kui ta seda haiguslehel olles teeb. Täiesti märkamatult on nädal läbi saanud ja enda arust polegi jõudnud midagi teha. Isegi videot ei jõudnud (jälle) teha, sest alati, kui oled mingi aja planeerinud filmimiseks, tuleb midagi vahele. Aga pole hullu, varsti olen kodune ja siis võin kasvõi mitu videot päevas teha.

See nädal on mind piinanud täiesti kohutav tagumikuvalu. Täpsemalt valutab kuskilt sabakondi juurest ja ainult siis, kui istumast püsti tõusen. Naeran ikka, et gravitatsioonijõud tõmbab mind maale poole tagasi sellise valuga. Naerda selle üle ju võib, aga valu on kohati selline, et võtab silma märjaks. Õnneks läheb see kiirelt üle ja üldse olen aru saanud, et targem on, kas kogu aeg püsti seista või kogu aeg istuda, siis seda valu väga ei teki ka.

Nii nagu eelmine nädal mainisin, on ka see nädal mind seganud hommikused või öised peavalud. Õnneks hetkel need veel nii hullud pole, et tegutsemist häiriksid ja loodan, et nad tugevamaks ei lähe ka. Valuvaigisteid suurtes kogustes rasedana ma süüa ei tahaks, aga niimoodi kannatada, nagu esimest last oodates kannatasin, ma ka ei taha. Esimest last oodates võisingi lihtsalt voodis lamada ja valutada, aga praegu vajavad lapsed oma tähelepanu, töö tahab veel paar nädalat tegemist ja kodu vajab ka tunduvalt rohkem tähelepanu kui tolleaegne üürikas.

Kui ma olen nüüd õigesti arvestanud puhkusepäevi, siis peaks mul 1. aprill viimane tööpäev olema. Mis tähendab, et tööl käia pole enam üldsegi palju. Olen nüüd tööl koguaeg korrutanud, et tahan ikka need kolm nädalakest veel tööl ilusti ära käia ilma mingite probleemideta. Aga kui midagi väga rõhutada, siis juhtub kindlasti midagi, mis soovitule vastupidist teele toob. Nii juhtuski.


Kolmapäeval jäi Mareli haigeks. Neljapäeval sai veel kuidagi lasteaias käidud, sest tahtis väga seal oma sünnipäeva pidada, aga reedel käisime arstil ära. Mõtlesin küll, et kui väga hullu pole, siis haiguslehest laveerin kõrvale ja üritame need minu tööpäevad kuidagi lasteaias ära käia. Aga ei vedanud. Marelil kõrvapõletik. Lisaks sellele on nüüdseks Marek ka haige. 

Järgmine neljapäev uuesti arstile ja eks siis näha ole, kas saan ikka veidi tööl ka käia, enne kui koju puhkama jään. Oleks ma ette seda teadnud, olekski lasknud end puhkuseni lehele kirjutada, aga kahjuks ma pole selgeltnägija... 


Comments