intervjuu ajakirjale (63/365)

Eile hommikul helistas mulle see ajakirjanik, kes eelneval õhtul oli uurinud, kas olen nõus natuke Kabala kool-lasteaia teemal rääkima. Olin nõus.

Juttu jätkus meil kauemaks. Ehk isegi rohkem kui ta ise oli arvestanud :D Millegi pärast on nii, et kui keegi juba selle kooli teemal küsima hakkab, siis ma võingi neid põhjuseid, mis minu silmas on õiged kooli alles hoidmiseks, tuua miljoneid. Täpselt nii ka on - neid põhjuseid ongi mustmiljon.

Jutu lõpuks ta tänas mind, aga ega ma küsinud millal jutt lehte läheb. Ütles vaid, et artiklisse läheb kahe osapoole intervjuu - minu ja vallavanema. Kuna aga ma olen ühe teise Järva Teataja ajakirjanikuga ka sel teemal rääkinud, siis tema ütles, et artikkel peaks laupäevasesse lehte minema ja voilaa, nii ongi :)

Käisin juba ja lugesin artikli Internetis läbi. No mind oli nimetatud Kabala küla elanikuks, aga seda ma siiski pole. Olen kõrvalkülast, aga Kabala on tõesti mulle kiviviske kaugusel :) Teiseks on kirjutatud, et Kabala elanikud justkui nõuaks midagi. No ütleme nii, et see on vist selline ajakirjanduslik liialdus, et mitte kirjutada "Meie põhiline seisukoht". Ülejäänud oli täitsa tip-top :)

Nii et keda artikkel huvitab, siis tänast lehte lugema või siis järva teataja kodulehele ;) (artikkel hetkel paberlehe rubriigi all).

pilt Järva Teataja FB lehelt :) 

Comments

 1. sinu lugu oli päris ok, aga mind solvas isiklikult vallavanema seisukoht :

  "Muudatuste tegemiseks on kaks teed- solvuda, tunda pahameelt ja hoida kinni isiklikult vajalikust, harjunud või kasulikust, süüdistada ja vastandada inimesi. Teine tee on püüda kaasa mõtelda ning leida uusi viise, kuidas mitmeid tegevusi ühes hoones teha ning seega säästa teiste, samuti oluliste tegevuste tarbeks. Kumba tee valib nii vallakodanik kui volikoguliige, on juba igaühe enese otsus. Kindlasti on vajalik jätkata arutelusid selle üle, kuidas tuua Türi valda inimesi, ideid, tegevust ja töökohti, sel teemal on arvamused eriti oodatud!"

  ma ise pole küll kabala elanik, aga mina võtsin seda lõiku väga isiklikult ja mõtlen, et kui türil tehti reform ja lubati nii kokkuhoida ja realselt kulud just suurenesid, miks nad arvavad, et Kabalas on teisiti, hoone ise ju jääb ja selle kulud ka, ainult nö õpetajate palk jääb ära, sest 6 inimest kaotab tööd tänu sellele :S
  Teades, et Pipi-Liis ise on ema, siis selline seisukoht, et külaelnaikud ajavad nö jonni ja solvuvad, siis sorry, solvuks küll, kui mina maksan samamoodi makse nagu türi linna elanik, aga minu laps peab kaugele kooli minema, kuna nö ääreala, pole vallale oluline tähtis on vaid linna elanikud :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hetkel mina tunnengi end pigem ära kui see teine kirjeldatud variant: me oleme vägagi teemas kaasa mõelnud ja pakkunud mitmeid mooduseid, kuidas ollakse valmis vastu tulema ja mitmeid asutusi ühte majja kokku viima, aga ainult selle erandiga, et kool peaks jääma üheks neist asutustest, mis mõisas oleks :)

   Ja ilmselge on see, et kooli sulgemine Türi valda inimesi kohe kindlasti juurde ei too ja rahvaarv (siinkandis vähemalt) väheneb veelgi.

   Delete

Post a Comment