Looteanatoomia UH (78/365)

Käisin täna looteanatoomia ultrahelis. Nagu ikka, jõudsin tunduvalt varem kohale, kui mu aeg ette nägi. Seisin seal ukse taga ja ootasin. Vahepeal käis arst ukse vahelt kedagi kutsumas ja palus mul istuda, et ma jalgu ei kurnaks. No läksin ja istusin siis.

Kui seal istusin ja ootasin, jalutas mööda sama kirurg, kes eile mul jalga käis uurimas. Küsis olemise ja jala kohta. Sain öelda, et ei paisteta hullult ega puneta. Palavikku ka ei ole tulnud. Seega vist kõik hästi, välja arvatud valu.

Sain sisse päris kiiresti, kuigi järjekord oli ukse taga päris pikk. Nii kaua, kuni ma kõhtu paljastasin, uuris arst kuidas kooli eest võitlus läheb. Ju siis mind kuskil uudistes näinud :D Seletasin üldjoontes ära. Mainisin talle ka oma kokkupõrget naelaga ja süsti saamist. Ütles, et tuleb teha jah, kui midagi sellist juhtub.

Siis hakkas ta oma masinaga mu kõhu peal sõitma. Tükk aega vaatas ja uuris kulm kortsus. Ootasin juba miskit halba sealt, aga õnneks ei midagi :) Kõik oli ilusti korras. Kasvust veidi ees, aga siiski kõik kõigeparemas korras. Kaalu lausa 583 grammi, pikkust pealaest pepuni 19 cm. Sugu sai ka kinnitust, et ikka poiss tulemas :)

Platsenta asetuse kohta ütles, et eesseinal põhjani. Mida see "põhjani" tähendab, ma ei tea. Lisaks sain teada, et laps on peaseisus, südametöö on regulaarne ja UH andmete järgi oleks tähtaeg 19. juuli. Looteveehulk ja emakatoonus olid ka normis.


Comments

 1. Kas nad nüüd paides ütlevad, see oleks küll tore uudis, kuna enamasti enne 30+ nädalat ei räägi nad midagi :S? või sa lihtsalt ise küsisid, et kas on ikka poiss veel?
  Samas tore, et kinnitus nüüd ikka olemas :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ei küsinud ise. Raja küsis, et kes kodus olemas on ja siis ütles, et seekord siis poisi kord jälle.

   Delete

Post a Comment