Maal elamise lõbud :D (60/365)

Kui ma talvel hoidsin hinge kinni, et ei tuleks suurt lumetormi, sest ei tea kunagi ette, millal see sahk teed puhastama tuleb, siis ei osanud ma ette näha, et kevad on selle koha pealt miskit veel hullemat :D

Hakkasin eile autoga õue pealt välja sõitma ja jäin kinni. Otse kõhu peale. Auto kõhu peale muidugi :D Lastele pakkus küll lusti ja rõõmu, kui kahelt poolt autot pori lendas sajas kaares, aga mul roolis polnud üldsegi nii tore. Ei tahtnud mõeldagi, mis õuest järgi jääb, kui ka kord koha pealt minema saan. Lõpuks sain ikka minema, aga auto sai ikka kõvasti vatti ja aega läks parajalt. Hetk enne välja pääsemist olin juba valmis auto sinna samasse jätma ja tuppa tagasi ronima :D

Et täna seda olukorda vältida, parkisin auto veidi kaugemale. Tundus selline päris hea ja kuivem koht. Lootsin natuke, et ehk öösel tuleb veidi külmakraadi ka ja maa on hommikul tahkem. Seega saan lapsed lasteaeda ära viia ilma suurte porilärakateta auto peal. No nii hästi kahjuks ei läinud ja külmakraade ei tulnud.

Hommikul üritasin siis kuidagi sealt kuivemalt kohalt end ümber keerata, et välja sõita. Ütlen juba ette ära, et meie sissesõidu tee on pool kilomeetrit pikk. Muidugi suutsin ma oma arukuse juures jälle kinni jääda. Õnneks seekord mitte nii hullult ja sain end porimülkast välja tagurdada. Aga kuna ettepoole ei saanud enam kuidagi minna, siis tuligi tagurpidi õue pealt välja sõita. Panin aga peeglid kõik paika, üks laps vaatas ühelt poolt teeäärt, teine teiselt poolt kraavi. Aega võttis, aga asja sai ja lapsed jõudsid lasteaeda ;)

Üritasin siis koju tulles targem olla ja tee otsas kaalusin pikalt, et mis pidi nüüd sisse peaks sõitma. Otsustasin ikka julge olla ja panin aga nina ees minema kodu poole. Lootusega, et leian kuskil mingi koha, et enamvähem normaalselt ümber keerata. Kui enamasti kolm on kohtuseadus, siis seekord minu õnneks enam kinni ei jäänud. No pori lendas ikka sajas kaares, aga sain auto ümber keerata ja nina väljasõidu suunas jätta :)

Minu kurvastuseks on vaja õhtul veel minna koosolekule (kooli sulgemisega seotud) ja seega pean ma uuesti siit välja ronima. Muidu poleks ju hullu, sest leidsin hetkel koha, kus saan enamvähem normaalselt ümber keerata, aga vihma sajab aina juurde ja usun, et peale paari edasi-tagasi sõitmist on ka see viimane koht ära sõidetud... Siis jääbki vaid võimalus õigetpidi sisse ja tagurpidi välja. Aga see süsteem toimib ainult niikaua, kuni viimasena tuleb koju see, kes esimesena kodust ära läheb :D

Aga kõige selle juures on ikkagi tore maal elada :) Lihtsalt suvel tuleb kindlasti õu porikindlamaks teha ja praegu tuleb kummikutega autosse kapata ja seal jalanõud ära vahetada ;)

allikas

Comments

 1. Omast kogemusest võin öelda, et ega see porin ja muda enne aprilli lõppu kohe kindlalt ei kao, siis saab alles hakkata unistada, et saaks kuivalt sõita, aga kuna teil veel 2 kuud ees, siis ma prooviksin vist killustikuga mingigi rada teha, et saaks sõita sisse-välja, kuna mida rohkem sõita, seda hullemaks läheb ja seda suurem on oht kinni jääda.
  Meie tegime endale ka kruusast ja killustikust eraldi tee peaaegu 2km ulatuses, et saaks ilusti liikuda ja oi mis summa see kõik maksma läks :S samas täidame ja parandame seda iga aasta, et teekate ilusti terve püsiks.

  Nii, et jaksu teile ja loodan, et mõtlete teega midagi välja, et saaksi ikka koju ja välja :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Priit vaikselt proovib midagi tahkemat parkimiseks leiutada :D õnneks sissesõidutee ise kõige hullem pole, aga just see õue ala, kus oleks vaja ümber keerata.

   Delete

Post a Comment