My past phones - TAG (75/365)

Kuna siin Sirli tegi sellise huvitava telefonide ajaloo TAG-i, siis mõtlesin ka teha. No kuigi ega ma eriline telefoni mutt pole olnud, siis ühtteist vist saan siia panna küll. Kas kõik meelde tulevad, ei julge lubada aga loodan google võimetele piltide abil mu mälu telefonide nimede suhtes värskendada.

Telefonid on lisatud tagurpidises järjekorras. Ehk eespool siis värskemad ja viimaseks jääb mu esimene telefon.

praegu on mul siis Samsung Galaxy Ace 4. Suhteliselt värske, veebruaris sain, sest mees sõitis enda telefonist üle. Niisiis andsin talle oma eelmise telefoni (mis tegelikult oligi tema oma algselt) ja ta ostis mulle uue :D Ütleks ta kohta, et nutikas nagu  nutikas ikka, aga kuna mälu on rohkem, kui eelmisel, siis toimetamine sujub ladusamalt :) Suuruse poolest oli see täpselt sama suur, kui eelnevalt olnud telefon, ainult natuke peenem ja kergem.


Enne seda oli Samsung Galaxy xcover 2. See oli põrumis- ja niiskuskindel, mis minusugusele tüüpilisele "ups, telefon kukkus" inimesele täitsa tore variant. Aga lõpus hakkas ta kuidagi oma tegemistes vanaks jääma. No tore oli igatahes ta välja vahetada :D Uus on alati ju huvitavam ja ilusam :D Ahjaa, see oli mu esimene puutetundlik telefon kusjuures. Ma olin väga pikalt seda usku, et mul pole neid appe ja näpuga libistamist vaja. Seni, kuni mul väga endomondo programmi telefoni oli vaja. Siis mees andiski selle telefoni mulle.

Millegi pärast suudan ma tihti endale mehe vanad telefonid parseldada. Seega ka nutika eelkäija oli algselt mehe oma. See oli samsung xcover B2710. Ilmselgelt on mees mul suur Samsungi telefonide armastaja, nagu aru saada :D Oli samuti selline igasugu äparduste kindel ja oleks arvatavasti siiani kasutuses (vähemalt mehel), kui aeg oma tööd temaga poleks teinud ja ta kuulmisvõime poleks üles ütelnud.

Nende telefonidega sai mu Samsungi valitsemine läbi, sest enne neid oli mul enamasti Nokiad. Oma järgmise telefoni sain sünnipäeva/jõulu kingituseks. Nokia X2-00. Teelfon meeldis mulle väga. Mõnus väike, kerge ja kaamera oli juba 5 mpix, mis oli minu jaoks väga oluline :) Lõpu leidis seeläbi, et keegi enam ei kuulnud mind ja mina enam ei kuulnud kedagi teist. Ega mobiili parandustest me ei tea ju midagi, lihtsam (tihti ka odavam) on uus kohe osta.


Järgmine meenutusrada viib mobiilini, mille üle oli mul eriti uhke olla. Selle leidmisega oli juba päris palju raskusi, sest nimi oli täitsa meelest läinud, aga välimus õnneks veel ilusti silme ees. Lõpuks aga leidsin - Nokia 5300. Sellega oli päris hea muusikat kuulata, mida ma sel ajal veel tegin suhteliselt palju ja kaamera oli tal ka juba peal. Mis selle aja kohta oma 1,3 mpix oli päris tore asi.
Nüüdsest lähevad järjekorrad ehk veidi sassi, sest vahepeal sai katsetatud päris mitut vana telefoni paar kuud, sest enda telefon, Motorola V500, andis peale kolme kuulist kasutamist otsad. Neid vahepealseid katsetusi ei hakka ma välja tooma, sest neid oli päris mitu. Aga see Motorola oli mu esimene klapiga telefon ja esimene, kus olid helinad juba helina moodi, mitte enam peenikesed pinisevad meloodiad.

Ma ei julge väita, et nüüd enne Motorolat ja peale Nokia 3110-t ei olnud vahepeal ühtki telefoni, aga mälu praegu ei anna ühtki tulemust selle päringu peale. Aga Nokia 3110 oli mu esimene telefon ja see polnud tavaline 3110. See oli ära tuunitud, seega sain ma ise endale helinaid teha ja ka taustapilte joonistada. See oli übervärk selle aja kohta (sain selle põhikooli lõpetamiseks). See telefon oli mul ka ikka päris pikka aega. Oma aegade lõpuni võiks isegi öelda.

Selline mu telefonide TAG saigi siis. Kui keegi on veel seda teinud, siis võib kommentaarides märku anda viitega ;)

Comments

 1. Ma vist pole näinid praegu ühtegi TAGi kus inimestel poleks seda 3310 telefoni nimistus. :P How cool is that :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. No see oli ikka ülim telefon ka :D

   Delete
 2. Sul on Nokia 7210 Supernova puudu :D Ma veel mäletan, et sul oli valge ja roosaga, mida ma isegi tahtsin. Paraku olid aga poes saada ainult halli ja sinisega, kui minu oma osteti :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. on jaaa :D Mul oli selle telefoni olemasolu täiesti peast pühitud.

   Delete
 3. Mäletan, et tahtsin kunagi seda Nokia 5300 nii hullusti. See oli vist väga popp telefon. :D Väga lahe TAG!

  http://mskiku.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. see oli jah päris uhke telefon kunagi. Reklaamitigi ju kui muusikatelefon vms, et lisakõlarid jne.

   Delete

Post a Comment