unetus (69/365)

Kes mõtleb välja valemi, kuidas oma mõttemaailma õhtul voodisse minnes välja lülitada saaks? Ma annaks talle kohe mingi suure auhinna :D MA olen põhimõtteliselt terve öö magamata, sest kui mingi mõte hakkab peas ketrama, siis see ketrab ja ketrab seal, kuni hommikuni välja...

Tegelikult olin ma eile õhtul juba 20 ajal nii väsinud, et poole üheksast läks telekas kinni. Mõtlesin kohe magama jääda, aga näe, und ei tulnud. Selle eest hakkasin jälle mõtlema kooli teemal. Hetkel on selline seis, et kool jääb tõenäoliselt alles. Võiks ju mõelda, et ma olen tunduvalt rahulikum, aga ei ole.

Ei ole rahulikum, sest tõenäoliselt jääb kolm klassi ja nende peale ÜKS õpetaja. Mis on ju täiesti absurdne (ja hetke prognoosiga ebaseaduslik). Ja mina näen asja pigem nii, et volikogu "tuleb vastu" rahva tahtmisele ja jätab kooli, aga tegelikult saab ikkagi oma tahtmise, sest kolme-klassilisse kooli enam ei tule väljastpoolt lapsi ja arvatavasti nii mõnigi ei panegi teda sügisel siia kooli just sellepärast, et kolm klassi on ainult.  Ehk siis kool läheb aasta pärast ikkagi kinni...

Ühel koosolekul sai vallavanemale korduvalt öeldud, et see kolmeklassi mõte on täiesi jaburus, aga näe, ei aita see, kui inimesed asja seest midagi kommenteerivad. Targemad on ikka need, kes asjast midagi ei tea. Ainult numbrites kalkuleerivad (kuigi need numbrid tunduvad ka nii laest võetud, et tahaks kohe hirmsasti näha nende mõttekäiku, kes sellised numbrid välja käisid).

Aga magamisest edasi. Üks hetk sain aru, et kui juba mitu tundi lakke vaadatud ja mõteldud, siis ilmselgelt uni ei taha tulla. Panin siis teleka käima ja vaatasin seda paari tunnikest. Lõpuks, kui tõesti uni hakkas jälle tulema, sain korraks tukastama jääda, aga siis oli vaja vetsu minna. Ja nii läks hommikuni välja, et käisin vähemalt korra iga tunni sees vetsus ja ega peale vetsus käiku kohe uni jälle ei tulnud ka.

Lõpuks hakkas sellise rütmi peale õues valgeks ka minema. Vaatasin kella. Kell oli juba peaaegu kuus ja ma enda arust polegi eriti maganud. Vaid hetked tukastamist. Aga kuna und nagu polnud ka, siis ärkasin üles ja haarasin arvuti seltsi. Päeval jälle plaanis kõvasti õues rabada, siis pole aega arvutisse nagunii tulla ;)

Täna ma olen targem ja ei hakka neid protokolle kooli kohta lugema. Ehk siis suudan õhtul mõtteid veidi enam organiseerida ja normaalselt magama jääda.

PS! Vallavanemale sai uus kiri ka saadetud, sest mina ikka tahaks neid arvutuskäike näha. Ise ta ütles, et nad tahavad seda asja võimalikult avalikult lahendada. Siin ka tema võimalus. Kui saan mingid arvutuskäigud, siis jagan ka teiega :)


Comments

 1. Niipalju, kui mina aru sain, tuleb nö sääst sellest, et pole enam inimesi vaja, seega pole inimesi-pole ka vaja palka maksta, muud kulud jäävad samaks, kuna hoonet peab ikka ülevalpidama.

  Samas see unetus on sarnane tunne, mul ka tihti sama asi :D mõtled-mõtled ja und ei tule, kuigi väsimus suur :S

  Samas ma ei saa aru, kuidas 1 õpetaja 3klassi peaks õpetama, 10-15 minutit/1h saab nö iga klass siis endale või :S see meeletu töö ju õpetajale ettevalmistada ja mis saab kui klassis on mõni, kes ei allu korrale või lihtsalt aeglasem, ta ei saa nendega tegeleda või kui tegeleb, langeb tase väga palju, sest mida sa õpetad, kui muuga vaja tegeleda :S

  ReplyDelete
  Replies
  1. mina näen asja nii, et kui õpetajal on kolm klassi korrraga ja koolis rohkem klasse polegi, siis seda kooli pole mõtet hoida. Sest tegelikult on laps ikkagi suures klassis (mis on miinuseks) ja saab õpetaja tähelepanu veelgi vähem kui tavalises suures klassis saaks.

   Seadus näeb ette, et kolm klassi võib ühendada, kui klassis on kuni 16 last kokku. Meil aga peaks sügisel see number suurem olema. Nii, et ma loodan, et nad oma numbritega mängimisel seda olulist numbrit ka tähele panevad (muidugi saatsin ka vallavanemale kirja, et nad sellele tähelepanu pööraksid).

   Kui meil oli koosolek, siis sai vallavanemale korduvalt öeldud, et sel juhul pangu juba kool kinni, sest kolme klassilise kooli puhul on ilmselge, et aasta-paari pärast panevad selle ikka kinni. Mis me ikka piiname end veel aastakese.

   KOkkuhoiu koha pealt: Need summad on nii kaootilised minu meelest. Kui kool kinni panna, peaks kokkuhoid olema 85000 (aga samas maja kütame ikka, sest lasteaed ju sees), kui kolm klassi jääb, siis 70 000 ja kui kuus klassi, siis 20 000. Kus on loogika? Ehk kui võtame ühe õpetaja ja natuke koormust vähemaks muusika-kehalise õpetajal, on kokkuhoid 70 000, aga kui üldse kool kinni panna ja koondada kõik õpetajad, on kokkuhoid 85 000 ?!?!?

   MIna aru ei saa, sest õpetajate palk pole ju nii suur (arvestame, et meil siin polegi eriti õpetajaid, keda koondada). Pluss kolme klassi puhul tuleks juurde transpordi kulud või siis laste suundumisel kõrval valdade koolidesse pearaha summad, mida nad vallast välja peaks maksma.

   Ühesõnaga ilmselgelt jälle on kokku saanud inimesed, kes mõtlevad ainult, kuidas täna kokku hoida, aga homse peale hakkavad mõtlema alles järgmisel hommikul.

   Delete

Post a Comment