rasedusaegne kaalutõus (70/365)

Räägime vahelduseks numbritest, mis ei puuduta kedagi teist peale minu. Räägime kaalunumbritest :)

Sain FB-st sellise huvitava lingi, kus saab arvutada rasedusaegset kaalutõusu. Sinna tuleb siis sisestada oma pikkus ja raseduseelne kaal. Saab teada, mis peaks olema kaaluvahemik, mida võiksid raseduse jooksul juurde võtta ja millest üle minnes oled ikka täiest üle söönud :D

Selle järgi ma olen rohkem juurde võtnud, kui oleks hea. Hmm... Njah, see eelmine kuu pani oma paugu vist. Praegu olen  veidi aega enamvähem ühe koha peal õnneks tiksunud ja järgmisel arsti visiidil tahaks kaalutõusu lahtrisse nulli saada (vähemalt näen kõvasti selle nimel vaeva). Sinna veel 8 päeva aega, aga usun, et saan sellega hakkama.

Eesmärk, mis algselt endale panin (rasedusega max +10kg), on nüüdseks vist natuke utoopiline arvestades, et praegu on juba asi nii kaugel, et olen kaalus 7kg juurde võtnud ja iganädalaselt peaks nüüd 250gr kanti tulema juurde kaalu seoses rasedusega. Võtame, et mul on ligi 20 nädalat veel aega rase olla, siis peaks tulema juurde umbes 5kg veel.

No tegelikult äkki väga utoopiline pole ka, kui ma nüüd ekstra tubli oleksin. Aga ma miskipärast arvan, et ma nii tubli pole ja suurendan enda kaalutõusu eesmärki max 15kg-ni. Üle selle ei tohi kohe mitte kindlasti kaal tõusta. Kui selline kaalutõus hakkab lähenema, lasen Priidul külmkapile tabaluku ette panna :D

Kui nüüd võtta välja Mareku ja Mareli ootamise aegsed rasedakaardid, siis sealt selgub, et võiks ikka natuke parem see seis praegu olla. Marekut oodates oli kaalutõus 20. nädalaks 5,7kg ja 25. nädalaks 9,2kg. Mareliga oli 22. nädalaks 8kg juures ja 25. nädalaks 9,5kg.  Kui nüüd järgmisel visiidil (23.nädalal) kaalu juurde pole tulnud võrreldes eelmise korraga ja suudan edaspidi ka suurematest kaalutõusudest hoiduda, siis suudaksin rasedusaegses kaalutõusus alla 15kg jääda küll :) Vähemalt oleks võimalus seda saavutada, mida +10kg puhul ma väga siiski ei usu.

Varsti peaks GTT testi ka tegema minema. Peakski järgmine kord arstile seda meelde tuletama.

allikas

Comments