Tulen tagasi sealt võitjana või langen ma... (80/365)

Uhh, nüüd võib siis öelda, et koolisaaga on läbi. On päevi olnud, kus hakkamist sellega tegeleda on rohkemgi kui vaja ja samas on olnud päevi, kus lülitaks telefoni välja ja ei tahaks kellegagi kooli teemal rääkida. Kõige raskem oli muidugi Marekuga sel teemal rääkida, sest emana peaksin ma oskama vastata ta küsimustele, aga vastuseid ju polnud. Aga nüüd õnneks on :)

Aga alustame algusest. Meie kooli teema oli päevakorras kolmas, nii et saime kõige pealt muud juttu ka natuke kuulata. Samas oli hea, sest esimese punkti all andsid kõik komisjonid oma istungitest ülevaateid ja pea kõikidest oli kooli kokkuhoiu teema läbi käinud. Seega saime ülevaate, mida mingi komisjon asjast arvab. 

Teine punkt läks hästi kiiresti ja siis algaski pikk arutelu meie teema üle. Kuna kooli sulgemine oli sama järsku, kui see tekkis, arutelust maha võetud, siis algas jutuajamine nime üle vaidlusega. Variante oli mitu. Vallavalitsus pakkus välja Türi kool-lasteaed. Volikogule ei meeldinud see üldse. Hääletusele jäid hoopis Retla kool ja Retla-Kabala kool. Lasteaed võeti nimest välja, aga lasteaia osad jäävad samuti asutuse osaks (seda siis nii Kabalas kui Oisus). Algselt said mõlemad variandid 7 poolt häält. Teisel hääletusel võitis Retla-Kabala kool. Seega koolinimi sai otsustatud. 

Järgnes pikk vaidlus selle üle, kui mõttekas see koolipidamine ikka on, kui suur on vahe kolme- ja kuueklassilise kooliosa pidamisel, millised on klasside koosseisus, lastearvud jne. Üks tore onu andis meile ka ühe korra sõna, aga kuna see tuli nii järsku, siis olin nagu puuga pähe saanud. Natuke ikka suutsin midagi rääkida, aga ettevalmistades oleks osanud palju targemat juttu kindlasti rääkida :D Aga see selleks. 

Kui nüüd rääkida, milline see üldine seis asja suhtes arutlemisel oli, siis oli nii väga suuri vastaseid ja suuri pooldajaid. Üks, kes paneks vist hea meelega kõik asutused kinni, mis Türi linnas ei asu, on Teet Hanschmidt. Kui inimene ütleb, et "eelkõige võtan ma Türi vallana Türi linna", siis ei saagi eeldada, et ta linnaväliseid asutusi toetaks. Samas oli liikmeid, kes tõesti saavad aru, miks selle kooli püsimine on oluline. Meie õnneks suutsid nemad, meedia kajastus või veel mõni kolmas aspekt ka paljusid teisi mõjutada. 

Nii võetigi asi lõpuks hääletamisele. Enamushäältega võeti Retla-Kabala kooli põhimääruse eelnõu vastu kujul, kus on Kabala õppekohas I ja II kooliaste. Seega meil jääb alles kuus klassi. Meile jäävad alles meie 3 õpetajat. Ainult juhtimine läheb Retla kooli ja lasteaiaga ühiseks. Saime täpselt selle, mille nimel võitlesime. 

Usun, et meie (minu ja ühe lapsevanema) kohalolek mõjutas tibakenegi mõne otsust. Kasvõi sel viisil, et oma mainet mitte kahjustada, otsustas ta mitte hääletada (kuigi jutu järgi tundus, et ta pigem hääletaks kooli vastu). See polegi tegelikult enam oluline. Oluline on vaid see, et ma sain koju tulles Marekule öelda, et kool jääb alles. Enne seda sain veel koolis seda uudist levitada ja külapoodi teatasin ka otsusest ;) 

Täna öösel magan ma magusat ja rahulikku und!

PS! Neljapäevase maalehe soovitan ka osta, kui kedagi meie lugu huvitab ;)

üks armas inimene tõi mulle õhtul ukse taha tordi ka tänase võidu puhul :) Comments

 1. Tublid ! :) (naaberkooli mutt)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oleme jah tublid! Ja tegelikult tunnen end hetkel kuidagi liigselt kiidetuna, sest oli ju lisaks minule veel väga palju inimesi, kes selle nimel vaeva nägid.

   Aga uudis võttis ikka olemise tunduvalt kergemaks ja nüüd tuleb teha tööd, et see kool ka püsiks kümne aasta pärast! :)

   Delete

Post a Comment