Üllatuskink lastele (57/365)

Hommikul tuli mulle SMS, et mulle on Türi Omniva automaati pakk tulnud. Teadsin, et Tomson lubas meile saata natuke katsetamist, aga mis täpselt tulemas on, ei teadnud minagi. Ütlesin vaid lastele, et neile saadeti väike üllatuskink. Oh seda ootusärevust. Nad olid nõus isegi poodides käima, peaasi, et paki kätte saaks :D 

Marek oleks paki kohe autos lahti teinud, kui paki kätte sai. Mareli vajus vahepeal lõunaunne ja paki väljavõtmisest suurt osa ei saanud. Mina aga tahtsin mõlemale võrdseid võimalusi anda paki avamisel, seega ei lubanud Marekul enne pakki avada, kui alles kodus. Hoidis siis teist terve tee ja mudis, et ära arvata, mis seal sees olla võiks. Ega muud arvata ei osanud, et vaid mingi kõva asi. 

Koju tulles tegime pakikese lahti. Mareli oli lahkelt nõus avamise rõõmu Marekule jätma. Mis olid nende esimesed reaktsioonid paki avamisel, võib juba vaadata videost.


Pakis oli kaks asja.- pintsel-vildikad ja trio värvipliiatsid. Pintsel-vildikad ongi kui pintsel ja vildikas kokku pandud. Ehk oleks nagu vildikas, aga ots on pehme nagu pintslil. Väga lahedad. Kaasas olid ka 6 pilti värvimiseks, mis koheselt Mareli ära köitsid ja värvimist jätkus kauemaks. Trio värvipliitasite pakis oli kaks pliiatsit, millel mõlemal oli otsas kolm värvi. Ehk ühe tõmbamisega sai korraga kolm joont. Samas on sellega nii mõnus katsetada kuidas saaks üht joont tõmmata, nii et teised otsad paberit ei puutuks kuidas erinevaid mustreid sellega tõmmata.

Marekule meeldisid mõlemad kingitused. Alguses mässas ta tükk aega kolmevärviliste pliiatsitega. Kangekaelne, nagu ta on, ei lasknud ta juhendada ka, et kuidas nendega kõige lihtsam on joonistada. Õpetuse, mis pakis kaasas oli, võisin ma ka endale võtta. Ikka oli vaja ise asjast jagu saada :D natuke pusimist ja tulidki päris kenad katsetused välja. Pintsel-vildikatega värvib ta veel siiani (kuigi paki avamisest on möödas juba tugevalt üle tunni). Alguses värvis ta ühe pildi, mis pakiga kaasas oli, aga siis haaras oma transformeri värvika ja hakkas sellele tooni andma :)

Mareli meeldisid rohkem pintsel-pliiatsid. Eelkõige, kuna nendega olid väga ilusad pildid kaasas. Ta vaevaliselt loovutas ühe neist Marekule värvimiseks ja oli väga rahul, et vend varsti oma transformereid hoopis värvima suundus. Nii jäid kõik ülejäänud pildid temale :D 

Ega mina ka katsetamisest kõrvale jäänud. Mulle endale meeldisid ka mõlemad. Pintsel-pliiatsid on väga head lapsele pintsiga värvimise harjutamiseks. Kuna meil just ongi see häda, et pole väga kohta, kus vesivärvidega möllata, siis meile olid need kui rusikas silmaauku pliiatsid :) Nendega värvimine oli kohe selline rahustav :D Triopliiatsid panid aga jälle fantaasia möllama. Joonistasin Marekule nendega aardekaardi, kui iga pliiatsi otsa kriips tähendas ühte sammu ja ta pidi lugema palju samme ühest kohast teise peab tegema, et aardeni jõuda (talle meeldib aardekaarte joonistada). 

Väga tore on vahelduseks katsetada midagi, mis erineb tavalistest asjadest, mis turul pakutakse. Vaatasin (õigemini Marek vaatas), et Tomsoni lehel on veel igasuguseid huvitavaid leide, mida peaks lähemalt uurima ;)

Comments