Väike paus kõigest (66/365)

Kuna see koolijama on nii ajudele juba hakanud, võtsime täna aja maha ja läksime lastega Tartusse aega veetma. Kuna Marekul oli otsustav psühhiaatri külastus ka hommikul, siis oligi hea kaks sõitu ühte liita :)

Mareku koha pealt ei hakka pikalt seletama. Lootsin, et sealsed targad tädid ütlevad, et reageerin üle. Kahjuks nii ei öeldud... Öeldi isegi rohkem, kui lootsin kuulda :(  Aga noh, kõige hullem seis pole ja Tartus "mängimas" peame edasi käima. Sain kinnitust, et Marek peab vähemalt kaks esimest klassi käima koolis, kus on väikesed klassid. Igal juhul peaks ta esimesse klassi minema sama õpetaja juhendamisel, kes tal praegu eelkoolis on. Eriti, kuna Mareku jaoks on ta juba praegu AjaO ja vaata, et tähtsam tegelane kui emmegi :D :D Seega ka psühhiaater ja psühholoog lubasid pöidlad peos hoida, et me kool ikka alles jääks.

Edasi läksime Aurasse. Täna oli suhteliselt vähe rahvast ja saime mõnuga hullata seal. Marek näitas oma ujumise oskusi ja Mareli katsetas pidevalt sukeldumist beebide basseinis :D Marek avaldas väga muljet paarile pensionärile oma ujumisoksustega ja need väga kiitsid teda. Üritasid Marekut aidata seal olevale suurele kummile ka. Ütlesin küll, et ta on raske jne, aga nad ikka upitasid ta peale. Kauaks ta sinna peale ei jäänud, aga korrakski oli uhke tunne seal kummil istuda.

Peale Aurat läksime Lõunakeskusesse. Lapsed jäid mängudžunglisse mängima tunnikeseks ja ma käisin ostsin Mareli homseks sünnipäeva tordiks vajalikud asjad ära. Ühesõnaga kõik jäid rahule :) Peale mängimist käisime söömas, sest viimane söögikord oli hommikul enne kaheksat ja selleks ajaks oli kell juba kaks ja veidike peale.

Peale kõhutäit hakkasimegi koju sõitma. Kõik väga väsinud. Kes magas terve tee, kes mängis ja kes pidi sõitma. Rollid võite ise ära jagada :)

Väga mõnus päev oli tegelikult. Kuigi psühhiaatri visiit polnud väga positiivne ja jällegi tuli see kooli teema üles, siis ülejäänud päeva suutsin mõtted sellest eemale hoida. Homme tuleb veel üks tore, aga väsitav päev. Kui selle ka üle elan, siis võib paar päeva rahulikumalt võtta. Kuni pühapäevani - Siis on Mareli sünnipäeva pidu Viljandis mängutoas :)

Comments

 1. Tohib küsida, miks Marek peab psühhiaatri juures käima?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tegelikult läksime sinna puhtalt minu enda soovist. Lasteaed tal midagi viga ei leidnud. Ütlesid, et poiss nagu poiss ikka :) Aga minu jaoks oli tal omad kiiksud, mis ei mahtunud kuidagi normaalsete sekka. Peamiselt siis emotsioonide ja käitumise valdkonnas. Nagu olen siin ka varem kirjutanud, et ta vahel ei suuda oma emotsioone ohjata, väljendab end väga otsekoheselt ja tal on probleemid uute situatsioonide-kohtadega harjumisel. Pluss nipet-näpet veel.

   Ma tean, et paljud emad võtavad asja väga vaenulikult, kui tema lapsel soovitatakse psühhiaatri poole pöörduda, nagu laps oleks hull. Aga mina võtan seda nii, et mida rohkem me kooliks ette valmistunud oleme (lastes ka psühhiaatril ja psühholoogil ta üle vaadata), seda kindlamalt saame kooliaasta vastu võtta :)

   Hetkel käime edasi, et teha veel uuringuid. Aprilli keskel peaksid käigud lõppema. Muidugi ei välista ma, et kooli minek temas tagasilööki ei too ja peame mingi aeg uuesti minema, aga sellega tegeleme siis, kui asi käes :)

   Delete

Post a Comment