Volikogu liikmete vastused (77/365)

Homme on siis meie saatuslik volikogu istung. Et natuke ette valmistada end ja teadmaks, mis seisukohal volikoguliikmed on, saatsin igale volikogu liikmele kirja küsimusega, milline on tema seisukoht antud teemas. Kirjad saatsin 17. märtsil. 

Vastuseid sain neli. Volikogu liimeid on meil 23. Olgu, võib olla nad ei kontrolli oma seda e-maili (saatsin valla kodulehel üleval olnud aadressile) nii tihti, aga no nädalas korra võiks ju ikka postkastile silma peale visata?!? No ju siis pole valimised piisavalt lähedal, et reageerida valla elanike kirjadele :D 

Algselt mõtlesin, et avaldan kõik kirjad täpselt sellistena nagu nad tulid. Aga kuna mõnega läks täitsa pikaks mõtete vahetamiseks, siis vast ei hakka detailidesse laskuma. Aga natuke vastustest ikkagi. 

Toomas Marrandi pooldas kooli allesjäämist, aga jäi vägagi poliitiliselt korrektsele joonele oma arvamusega. Ehk sealt sai välja lugeda nii teise erakonna mahategemist kui ka natuke laveerimist. 

Veiko Valang saatis väga toreda kirja :) Konkreetne, toetav ja ilma ühegi poliitilise jooneta kiri. Tore, et volikogus mõni nii toetav inimene ka ikka on :) 

Kolmandana vastas mulle Ellu Rusi. Väljendas algselt oma ametlikku seisukohta, et kavatseb toetada haridus-ja noorsoo komisjoni otsust.  Aga tõi välja ka, et isiklikult ta kooli säilimist niiväga ei toeta. Ta lihtsalt ei näe, et kool oleks jätkusuutlik.  Tõi välja mõned argumendid: "Minu isiklik seisukoht on kujunenud mitmetest asjaoludest - nii õpilaste igakülgseks arenguks vajalike tingimuste loomisest, majanduslikest argumentidest kui ka näiteks kõigi valla õpetajate võrdse kohtlemisepõhimõtete rikkumisest." Vähemalt aus vastus, sest ega ma ei arvagi, et suudaksime kõikide inimeste arvamust kooli alles jäämise suhtes muuta. 

Neljanda ja viimasena vastas Aili Avi. Tema kirjutas hästi pikalt ja ma vastasin talle veelgi pikemalt. Ja vastas veelkord, enam mitte nii pikalt :D Tõi ka välja hästi palju eri külgi, mis tema arvates kooli alles jäämisega valesti oleks ja natuke üritas toetada ka meie ettevõtmist. Tahtis vist väga jätta erapooliku muljet, aga mõnest argumendist ja selle põhjendusest (näiteks õpetajate ebavõrdsuse väljatoomine olles ise Türil õpetaja) seda välja küll lugeda ei saanud. Lõpuks ütles, et seltsitegevus- ja maaelukomisjoni liikmena, kavatseb ta ühinemise eelnõud toetada. 

Ja teised siis kas tõesti pole kirja lugenud või ei vaevunudki vastama. Eks ma homme näen, mis nad seal arvavad või ei arva. Kohale kavatsen minna ka oma lombaka jalaga. 


Comments