25. rasedusnädal (92/365)

Sümptomid:  õhupuudus

Kaaluiive: +10kg

Tähtsam info nädala kohta: Emakas on nüüd umbes jalgpalli suurune. Kui kõrv panna vastu ema kõhtu, võib beebi südamelööke kuulda. Laps on nüüd vastsündinu proportsioonidega. Tal arenevad lihased ja naha alla lisandub rasvapolstrit, mis kaitseb pärast ilmaletulekut temperatuurimuutuste eest. Nahk on veel õhuke ja kortsuline.

See nädal möödus veelgi kiiremini, kui eelmine. Kui veel nädal tagasi julgesin loota, et mul tuleb väga vaba nädal, siis nüüd, kui nädal läbi, pean ütlema, et see oli eelmisest veelgi kiirem. Suutsin oma asju nii planeerida, et igasse päeva jagus käimisi ja sõitmisi.

Videoga oli see nädal eriti hea lugu. Igakord, kui kaamera paika sain sätitud, hakkas poole filmimise pealt mul nii halb, et asi jäi pooleli. Kui juba ligi kümnendat korda sama jant kordus, sain aru, et ju siis see nädal pole vaja kaamera ette ronida.

Videos tahtsin rääkida teile oma uuest kaebusest seoses rasedusega. Selleks on õhupuudus. Mingil määral on seda ka enne esinenud, aga enamasti olukordades, kus on väga palav või ma olen tugevalt pingutanud. Nüüd aga kipub seda juhtuma igas olukorras ja enamasti hetkedel, kus seda kõige vähem ootan.

Lisaks sellele, et hingamine muutub raskeks, hakkab mul ka paha olla. Pilt tahab eest ära kaduda ja süda hakkab puperdama. Põhimõtteliselt läheb olemine oma 10-15minutiks väga kehvaks. Kui saan rahulikult istuda-pikutada ja hingata jahedat, värsket õhku, läheb see ilusti üle.  

Eriti kipub sellist olemist esinema siis, kui ma süüa teen. Kuna meil kodus pole muud pliiti, kui vaid puuküttepliit, siis seal kuuma pliidi ääres olek on üks hetk, kus sellised õhupuuduse-iivelduse-uimasuse hood on kiired tekkima. Seetõttu viimasel ajal väldin pliidi ääres olemist nii palju kui võimalik.

Muus mõttes on rasedus kulgemas parimas olekus. Ei ole mul tekkinud veel seljavalusid, vaagnaluuvalusid. Pole erilisi probleeme magamise ega ka kõndimisega. Samuti ei esine mul ka veel mingeid lekkeid rindades ega mujal, mis nii mõnelegi rasedale juba probleeme tekitab. Vahel on väiksed valearvestused kõhu suuruse tõttu ja jään kuhugi kinni või kõht jääb ette, aga see on pigem paratamatu kõrvalmõju, kui kaebus.


Järgmine nädal üritan teha ühe postituse beebiasjadest, arvatavasti siis video kujul :)

Comments