26. rasedusnädal (98/365)

Sümptomid:  väsimus, vererõhu kõikumine

Isud: mahlane ja värske (õun, pirn, ananass) 


Kaaluiive: +11kg

Sünni puhul ellujäämisvõimalus: 80-90% 
Tähtsam info nädala kohta: Lapsel on näha kulmud ja ripsmed. Alates 26. rasedusnädalast hakkab ta avama silmi ning reageerib valgusele, mis jõuab temani läbi ema kõhu. Kuulmisvõime täiustub iga päevaga ning laps saab üha enam osa teda ümbritsevast välismaailmast.26.–28. rasedusnädala vahel hakkavad tööle maitsenäärmed. Laps suudab eristada magusat, mõru, haput ja soolast ning ilmutab tundlikkust ka maitse tugevuse suhtes. 

Kui arvestada maha kodus magamise aeg, siis pole see nädal väga kodus olla saanudki. Kuidagi juhuslikult sattusid neli arstiaega järjestikustele päevadele ja nii ma olen ringi jooksnud kord ühe lapse, siis teise ja lõpuks ka iseendaga mööda arste. 

Neljapäeval käisin glükoositaluvustesti (GTT) tegemas. Saadeti mind sinna suure kaalu pärast, mis võib olla üheks riskifaktoriks rasedusaegse diabeedi tekkimisel. Test ise näeb välja selline, et lähed hommikul haiglasse söömata-joomata. Kõigepealt võetakse verd, siis kästakse ära juua üks pudel (mille sa ise apteegist endale kaasa ostad) magusat löga. Pärast seda saad tund aega tühja passida, kuni tullakse uuesti verd võtma. Kolmandat korda võetakse veel verd, kui järgmine tund on möödunud. Selle aja jooksul muud süüa-juua ei tohi. 

GTT jaoks vajalik jook
Peale kolmandat vere võtmist sain veel kaks tundi haiglas passida, et tulemused teada saada. Selleks ajaks toodi mulle klaas jogurtit ja mahla, et ma päris maha ei sureks. Testitulemused olid muidugi ideaalselt korras, nagu ise arvasingi. Nii et lõunast sain minema oma toimetamisi tegema. 

Paide sünnitusosakonna ühispalati üks voodikoht kolmest
Plaanis oli mul sada poodi läbi käia ja mehele sünnipäevaks asju osta, aga kui ma olin jõudnud autosse ja natuke juba sõitnud, viskas nii kehvaks olemise, et ainuke mõte oli, et saaks süüa ja koju magama. Täpselt nii tegingi. Astusin esimesse toidupoodi sisse, käed-jalad värisedes, võtsin esimese magusa asja, mida nägin ja pudeli juua ja maksin kähku ära. Kergelt laksu puuduses narkomaani tunne oli. Autosse jõudes võtsin kõige pealt paar head suurt lonksu ja ampsu, ootasin hetke, et pilt selgineks ja siis asusin kodupoole teele. 

Koju jõudes tegin ühe korraliku lõunaune. Lastele andsin valida, kas magavad minuga või mängivad vaikselt. Nad eelistasid teist varianti. Mina aga nautisin mõnuga paari tunnist põõnamist, mis olemise tunduvalt paremaks tegi. 

Sel nädalal sain lõpuks leitud ühe mõnusa kummuti oma beebi asjade jaoks. Halleluuja, ma ütleks. Meie kohalik uuskasutus kauplus pani müüki ühe ilusa ja suure kummuti. Täpselt selline nagu mul vaja oli - suuremad sahtlid, väiksemad sahtlid ja üks uksega osa ka veel. Piisavalt suur ja lai, et kõik beebiasjad ära mahutada. Nüüd saab hakata ehk lõpuks beebi asju koju ka tooma, läbi pesema ja triikima. Beebiasjadest ja nende olemasolust või ostuvajadusest tegin ühe video ka. 


Üks kuri häda on mulle ka kallale tulnud. Eelmisel nädalal juba mainisin, et õhupuudus tekib väga kergelt. Nüüd avastasin, et selle õhupuudusega kaasneb vererõhu tõus. Muul ajal on kõik ok, aga kui olemine kehvaks kisub, tõuseb vererõhu ülemine number (alumine jääb tavalisele tasemele). Arstiga konsulteerida veel sel teemal pole jõudnud, aga järgmisel vastuvõtul võtan kindlasti teemaks. 

Lisaks olen jälle puuvilju armastama hakanud. Muidu on ju hea ja tore, et eelista kooki või kommi, aga ka need puuviljad on ühed head kaalukergitajad. Nii et pean ka nende puhul oma isudega võitlema ja üritama piiri pidada. Nagu numbritest näha, liigun liiga suure kiirusega 15kg tõusu poole, millest mingil juhul üle minna ei soovi...

Comments

 1. Mul keelati kõik magus ära kaasaarvatud puuviljad, kuna nende suhkur pidi sama ohtlik olema, kui mul olid vererõhuga probleemid. Üldse rääkis arst, et puuviljad pidid lapse kaalu rohkem tõstma, kui tavaline magus.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen ka seda kuulnud, seega üritan end piirata. Samas vahel on õun ainuke asi, mida üldse süüa tahaks. Muud asjad võivad olla või mitte olla, mind eriti ei koti :D

   Delete
 2. õun ja viinamarjad pidid kõige hullemad olema, aga noh ma sõin neid samamoodi ikka vahel, sest kui muud ikka ei lähe, mis siis teha.

  ReplyDelete

Post a Comment