Äike (108/365)

Kui ma noorem olin, siis mulle väga meeldisid need päevad/ööd, kui välku lõi. Oli mõnus seda aknast vaadata ja nautida väikest tuuletormi, mis tavaliselt äiksega kaasneb. Siis ma veel ei mõelnud nii tõsiselt, mida see äike võib põhjustada ja endaga kaasa tuua.

Nüüd ma pigem vaatan kartusega ilmateateprognoose, kui seal on äiksemärk. Praegu mõtlen vaatemängu nautimise asemel sellele, et mis siis, kui äike sisse majja lööb või elekter selle tõttu ära kaob jne. Ei teagi, mis seda suhtumist mõjutanud on. Kas täiskasvanuks, lapsevanemaks või maja omanikuks saamine. Ilmselt iga aspekt natuke oma nurga alt.

Tänaseks ju lubaski äikese võimalust. Ühtpidi see esimene äike on hea, siis võib maapinnale istuda (ei tea, kas sel tõepõhja ka all on, aga ma usun seda), aga kui ta juba tulema peab, siis tehku kaks-kolm sähvatust ja sellest piisab. Rohkem pole vaja ja rohkem ei taha ka.

Internetis on hästi lahe lehekülg, kus saab olla kursis äikse liikumisega reaalajas. Kes veel seda aadressi ei tea, siis SIIN saab äikest jälgida. Hetkel on äike Leedus. Seega piisavalt kaugel veel. Äkki ikka seekord läheb ta veel kaarega mööda ja tuleb mõni teinekord külla.


Comments

  1. Terevisiooni ilmateates ütles, et pigem välgutab täna Kagu-Eestis, niiet siinpool peaks rahulik olema :)

    ReplyDelete

Post a Comment