Aliexpressi pakkidest jälle (109/365)

Täna sain paar Aliexpressi pakki jälle kätte. Kuna nüüdseks on kõik riidekatsetused käes, mis lastele tellisin, võin teha väikse kokkuvõtte nendest. Ehk kellelgi mõte tellida ja saab kindlustunnet katsetamaks :)

Esimene asi, mida tellisin, oli õelastele jalanõud. Nendega aga juhtus selline asi, et tuli kahe soovitud paari asemel üks. Müüja maksis pool summast ilusti tagasi, aga kuna tahtsime neid kaksikutele, siis natuke mõru maik jäi tehingust siiski suhu. Tegu oli selliste jalanõudega.  Kvaliteedi koha pealt kommenteerides jäin väga rahule nendega. Mõnusalt pehmed, hea lahtise avaga, et väiksele lapsele jalga panna ja ilusad erksad värvid. Suuruse poole pealt vastasid antud mõõtudele ka. Kuna me arvestasime, et raudselt on väiksemad, siis on kandjale suured :D

Teine asi, mis jõudis kohale, olid Mareli kingad. Sel hetkel, kui tellisin, oli mingi mega soodus ja sai ainult kuldseid värvi. Võtsin igaksjuhuks numbri suurema jällegi ja juhtus sama lugu mis eelmistegagi - natuke on Marelile suured. Natuke kuldsemad on ka, kui ma tahaks, aga Mareli ise oli VÄGA rahul. Mina olin rõõmus, et pealt ei olnud kitsad, nagu sellise lõikega jalanõudel vahel kipub meil olema. Pärlid olid kõik omal kohal, kuskilt katki polnud. Seega võib rahule jääda ostuga.

Riietest tegin kaks katsetust retuusidega. Kuna retuusikandjaid on meil päris mitu (õdede lapsed ka), siis võtsin kohe sellise viiese paki, kus eri suurused sees. Esimene pakk, mis kohale jõudis, sisaldas endas selliseid Elsa ja Anna retuuse.  Suuruste koha pealt olin väga positiivselt üllatunud, sest nii nagu muude riietega, mis Marelil kapis on, sai ta ka sealsetest kanda 6.a suurust. Seega üks paar jäi isegi ootama suurte riiete karpi. Ülejäänud kolm paari läksid ka ilusti kasutusse.

Teised retuusid jõudsid täna. Teised kandidaadid neid veel proovida pole saanud, aga Mareli tegi katsetuse ära. Kõige suuremad (13 suurus) olid ilusti parajad. Siinkohal mainime, et sealsete andmete järgi peaks need sobima 130cm pikkusele. Suurus 11 (120) läksid ka jalga, aga keskel veidi pitsitasid. Seega need saavad teisele kandjale jalga. Ühesõnaga suuruste koha pealt võib vist öelda, et võib arvestada 10cm varuga ja isegi 20 cm, kui pole tegu peenikese lapsega (nagu Mareli). Ahjaa, peab veel siia ära mainima, et need retuusid olid väga ilusasti pakitud!

Ühe kleidi saime ka täna kätte, mille Marelile tellisime. Selline siis näeb välja. Ütlen ette juba ära, et sellele mul suuri panuseid polnud tehtud, sest maksis see ülivähe ja ootasin pigem sellist "ah, jääb siis kodus kekutamiseks" kleiti. Mulle üllatavalt tuli kohale täitsa kobe kleit. Proovinud veel pole, aga kuskilt niite ei ripu, koledaid õmblusi pole ja peale vaadates on täitsa normaalne kleit. Suuruse järgi oli koti peal 140cm (sees suurus 7), aga no ma pigem muretsen, et see jääb Marelile lühikeseks. Vähemalt järgmiseks aastaks kindlasti.

Nende ostude kogemuse pealt võib öelda, et mu Hiinast riiete tellimise skeptilisus hakkab lahtuma. Neid retuuse telliks teinekordki veel. Natuke veel ja äkki julgen veidi kallemaid asju ka katsetama hakata :D


Comments