Et tööd ikka jätkuks (85/365)

Kuigi eile oli mul viimane tööpäev, suudan ma ikka luua olukordi, kus lastekisast puudust tunda ei saaks. Sain tänaseks endale koju kaks last juurde, seega on mul  kodus üks kuuene, kaks viieaastast ja üks kahene. Kooslus on päris hästi toimiv, kui välja jätta kahese oskamatus teatud asjadega ringi käia ja Mareku pidev käsutamine (sest alati on ju hea teistele moraali pidada, olenemata, et endalgi vahel asjad laiali jäävad).

Ega siis sellest veel piisa, et lapsi kodus topelt rohkem on. Ma pidin ikka täna veel ette võtma lastetoas mööbli ümber paigutamise ja koristamise ka :D Õnneks oli mul natuke lapstööjõudu, keda tööle rakendada. Mareli nagunii oli naakunud paar päeva juba, et millal ta põrandaid pesta saab. No nüüd sai oma lemmiktegevusega tegeleda ja kella natuke edasi veeretada.

mängukaksikud

Samuti oli tunnikeseks rahu garanteeritud, kui andsin neile kätte kleepsud, natuke paberit ja käärid. Võisid nendega teha, mida tahtsid. Ainukesed tingimused olid, et kleepsud käivad ainult paberile ja peavad ka kahesel silma peal hoidma. Ja muidugi enda järelt peab tuba korda jääma. Sama lugu oli ka voolmisasjadega (mis hõivasid teise tunnikese).

Marek ainukesena hoidis käelistest tegevustest eemale ja käis rohkem minu sabas. Talle ei meeldi endast väiksematega väga mängida. Eriti kui nad ei taha mängida neid mänge, mida tema tahaks ja täna nii kuidagi välja kukkuski. Pigem oleks ta külla oodanud mu nooremat venda, kes oleks temaga hea meelega arvutis mänginud (kuhu aga mina Marekut täna kohe üldse ei lubanud).

11 ajal söötsin kõhud lastel täis ja võtsin appi parima lapsehoidja- multika. Korraldus ka sai kätte antud, et multika vaatamine ja peale seda lõunauni. Kahene võttis korraldust üliolulisena ja jäi juba multika alguses magama (eks kella pooleseitsmene saabumine hommikul aitas veidike siin kaasa). Teised kolm keerutavad veel siiani voodis, aga välja ka ei saa. Ega mul väga oluline polegi, et magavad. Peaasi, et natuke aega rahulikult pikutavad ja mina ka puhata hetke saan :)

Comments