Hambaarsti külastus (91/365)

Käisime eile lastega hambaarsti juures. Eelkõige läksime sinna Marekuga, sest kartsin, et tal kahe piimahamba asemele ei olegi uusi tulemas. Meil suguvõsas paar juhtumit sellist ja Marekul ei ole ka juba pikemat aega kahte auku miskit asemele kasvamas. Pealegi sai aasta eelmisest külastusest just mööda ka. Kuigi aja panin ainult Marekule, saime ka Mareli hambad üle vaadatud.

Esimesena sai toolile Marek. Kohe arst kiitis, et Marekul on väga head ja tugevad hambad. Ilusad puhtad pidid ka olema. Kontrollis neid murekohti ja lükkas mu kahtlused kohe ümber. Ütles, et need hambad peaks järgmise kahe kuu jooksul tulema hakkama ja täitsa võimalik, et nende kasvamine võib ka kuni sügiseni venida. Ühesõnaga katsudes olevat need hambad ilusti tunda ja muretsema ei pea :) 

Marekult leiti ka üks imepisike auguke. Algselt ütles, et seda polegi vaja parandada, sest see  piimahambas ja nii mikroskoopiline auk, et hammas jõuab arvatavasti ära vahetuda enne, kui see auk muret tegema hakkab. Aga kuna jutu käigus tuli välja, et Marekul pole seni ühtegi auku parandatud, siis nad mõtlesid nö hambaarsti töö tutvustamise eesmärgil selle augu ära parandada. Siis lapsel aimu, et ei käida seal toolis ainult hambaid näitamas, nagu siiani on olnud :) 

Kuna ukse taga järjekorda polnud, sai Mareli ka hambad ette näidata. Eriti tore oli see just seetõttu, et ta väga ise tahtis. Arst ütles veel, et kui laps nii väga tahab, siis seda tuleb ära kasutada. Tavaliselt ikka vastupidised olukorrad nende kabinetis. Kiitis ka Mareli hambaid, aga neid pisikesi augukesi leidis lausa kolm. Ühe neist parandas ära ja saime teisipäevaks uue aja. 

Mõlemad lapsed said väikse mänguasja ka ja mina sain ka kõvasti kiita, et mul nii tublid lapsed :D Ma ei kujuta ette siis, mis seisus need lapsed tavaliselt sinna kabinetti tulevad, aga ütles, et vahelduseks on ikka väga tore, kui tulevad ilusate hammastega lapsed, kes ilusti toolil on nõus istuma. 

Ära tulime, siis sai terve tee räägitud, miks hambaid ikka plommitakse ja mis see plomm üldse on. Ja muidugi sain Marelilt lubaduse, et õhtuti saavad ka ikka hambad ilusti pestud. Nüüd tuleb ainult leida mõni asjalikum hambapasta, mis talle sobib. Kuna jäävhambaid juba paar suus, siis väga neid laste hambapastasid ei usalda (nagu näha, ei tee vist nad oma tööd nii ideaalselt). Marek peseb mul ammu juba minuga sama sensodyne hambapastaga, aga Marelile see ei sobi. Marekul on ka oma suuloputusvesi olemas.

Mis hambapastaga teil 5 aastased hambaid pesevad? Comments

  1. Meil Oral B printsessi või autode hambapasta. Mõnikord proovivad minu Colgate'i ka, aga see on üsna kibe nende meelest. Viimane kord oli ühel hambal väike muutus näha, kuid see pigem selle pärast, et ta ise peseb (loe: sööb hambapasta ära ja teeb siis harjaga 2-3x siuh-säuh) ja mul ei luba aidata. Nüüd pärast hambaarstil käimist laseb mul üle pesta.

    ReplyDelete
  2. Meena on mul ka väga valiv pastaga. Pikka aega kasutas OralB printsessidega pastat, muu ei kõlvanud. Nüüd on ta aga avastanud enda jaoks Elmex (oranž) juniori. Sellega peseb rõõmuga.

    ReplyDelete
  3. Ma olen oma lastele(5 ja 3) ostunud viimastel kordadel ökopoest. Nime ei mäleta ja püsti ka ei viitsi tulla :D Jäävhamabaid neil muidugi pole ka ja üksi suust ära kukkuma ka ei hakka. veel.

    ReplyDelete

Post a Comment