Helista mulle mobiilile (93/365)

Kuulasin hommikul Skyplus raadiot ja seal jagati tasuta telefoni koos kõnekaardiga. Hakkasin mõtlema, et kui paljudel (täiskasvanud) inimestel üldse veel on kõnekaart kasutusel? Ma paari üksikut  tean, kes kasutavad kõnekaarti ühe kindla soodustuse pärast, aga ega rohkem ei tule pähe küll. Eks mul ju ka kunagi, ilusatel aegadel, oli kõnekaart, aga sel ajal olin veel alaealine või oli olukord selline, et eelistasin pigem raha kanda peale siis, kui seda oli :D

Tegelikult olen ma selline inimene, kes üldse ei salli numbrite vahetamisi. Seda nii teiste kui enda puhul. Kui ma kunagi telefoni sain, siis oli mul Simpel kõnekaart. Ma isegi ei tea, kas sellist kõnekaarti enam eksisteerib. See number oli mul mingi paar aastat, sest siis ma sain aru, et sellega küll ikka väga ei saa ööd läbi telefoniga rääkida :D  See oli see aeg, kus oli vaja ju ikka pidevalt pläkutada sõbrannade-poistega ja smsse saata tihedalt.

Kui turule tuli ZEN kõnekaart, siis saigi Simpel välja vahetatud ja sain uue numbri. Kuigi kõneminut oli kõvasti odavam (aga praeguste hindadega võrreldes siiski veel ülim ulme), oli see minu jaoks nõme ettevõtmine. Just sellepärast, et tuli hakata teavitama inimesi, et mul on uus number. Kuna see ettevõtmine mulle väga ei meeldinud, siis järgnevaks (vähemalt) kaheksaks aastaks jäi mul täpselt sama number.

Tegelikult oleks mul ilmselt siiani sama number, kui ZEN kõnekaardi numbriga oleks olnud võimalik liituda. Enamasti on nii, et kõnekaardi numbri saab nö kaasa võtta, kui lepinguliseks kliendiks lähed, aga ZENiga ei saa. Vähemalt siis veel ei saanud, kui ma tahtsin lepingut saada. Aasta otsa venitasin kummi ja lootsin, et ikka üks hetk muudetakse seda, aga lõpuks viskas täiesti üle ja võtsin uue numbri.

Praegu on siis mul kolmas telefoninumber oma elu jooksul. Esimene number, mis pole kõnekaart, vaid lepinguline. Leping on meil Diiliga. Mina olen väga rahul, sest levi hea, Internet nutikas tasuta ja siiani pole veel ükski teine firma suutnud meile paremat pakkumist teha. Põhimõtteliselt on mul selline pakett, kus diili numbritega räägin tasuta (lisa 1 euro eest), SMS-e on ka paras ports tasuta (äkki 100, kui õigesti mäletan), 100 minutit on tasuta ükskõik kuhu võrku (v.a eri tariifsed numbrid), Internet telefonis tasuta (kuigi kuskilt maalt kiirus väheneb kõvasti, aga piisavalt kiire siiski, et oma asju ajada vajadusel). Ja kuumaks on ühele telefonile nõks alla nelja euro.Kui palju te olete elu jooksul telefoni numbrit vahetanud ja kas kasutate kõnekaarti või on teil liitumine? 

Comments

  1. Mul on kasutusel minu elu esimene telefoninumber! :D Tõsi küll, mul on vahepeal paralleelselt olnud teisi numbreid, ZEN kõnekaarte mitu tükki (ja mitu numbrit) ja üks töötelefoninumber.

    ReplyDelete

Post a Comment