Ise tehtud, hästi tehtud (103/365)

Olen üritanud igal sünnipäeval ise tordi teha. Olgugi, et ise tehtud pole nii ilus, ideaalne, kui tellitud/poest ostetud tort, siis enda tegemise panus peaks ka midagi emotsionaalselt maitsele juurde andma. Eks?

Igatahes nagu mainisin, olen enamasti ise enda, mehe või laste sünnipäevadeks mingi tordi moodi asja valmis meisterdanud. Viimastel aastatel, kui lapsed on juba sellises vanuses, et tahaks ka käed külge lüüa, siis olen üritanud neid ka tordi tegemisse kaasata. Kuigi ma ise ka mingi eriline siluja ja kaunistaja pole, siis enamasti on mul väga raske alla suruda enda soov nende tehtut natuke parandada. 

Esimeste tortide puhul, kui nad abis olid, pidin kergelt ataki saama, sest no nii oleks tahtnud parandada (ja mis parata, eks ma alguses ikka natuke töötlesin tordid üle ka), et välimus ikka esteetiline oleks :D Eriti probleeme oli mitte sekkuda siis, kui Priit ja lapsed mulle sünnipäeva torti tegid. Kui ikka enda kontrolli all pole, siis on raudselt asi kontrolli alt väljas, eks. 

Nüüd olen järjest enam seda teed läinud, et tuleb välja nagu tuleb. Loogiline, et ma ei pane neid kes-teab-mis-keerulisi kaunistusi laduma. Annan kaunistamiseks paar valikut ette ja teevad siis enda äranägemise järgi. Enamasti olen ise nime peale ära kirjutanud ja muu on siis nende vaimusünnitis. Samuti lasen neil ise kreemi kihtide vahele määrida või kui küpsisetorti teeme, siis küpsiseid niisutada ja laduda. 

Ka nüüd, kui Priidul sünnipäev, ootasid lapsed väga tordi tegemist. Tuli ta välja päris ilus minu meelest. Tegime poest ostetud biskviitpõhjadega. Eelkõige kuna meil pole ju ahju, et ise midagi küpsetada ja küpsisetordist on kopp ees (see lastel põhiline kook, mida ise teha saavad).Comments

 1. Tort on ju väga ilus :)
  Mina pooldan igakell pigem isetehtud kooki :) siis teab alati, mis sees on. Lisaks alati hoole ja armastusega tehtud, kui välja nägemine pole kõige ilusam, siis see polegi tähtis, tähtis on tegu :)

  Paljud kiidavad näitekd türil dracula torte (fb Kodutort/Söödav tordipilt) ausalt me saime lapse sünnipäevaks selle ja enamus läks prügikasti nii keemilise maitse torti pole ma elusees saanud, lisaks ei saa ma aru, kus on nende ilu, minu jaoks pigem nagu venelaste stiil, kõike palju ja ohtralt, seega söön igakell pigem lapse plätsertatud küpsisetorti, kui proovin uuesti seda :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. meie tort kukkus seekord väga hästi välja, ka maitselt :)

   Enda tehtud (eriti lastega koos) koogi puhul ongi see eelis, et välimus ei ole niivõrd oluline. Ja kui mõnikord ka maitse ei kuku kõige parem välja, siis eelkõige on ikka tähtis ise tegemise mõte :)

   Dracula torte pole õnneks/kahjuks saanud, seega oma kogemusi sel teemal ei oska jagada. Aga poe tortidega võrreldes on enda tehtud alati paremad ja ehedama maitsega olnud :)

   Delete

Post a Comment