Kaerahelbekäkid Mareli moodi (99/365)

TV3 pealt jookseb praegu laste meisterkokkade saade. Marelile väga meeldib see ja ta on viimastel päevadel tahtnud ka ise midagi süüa teha. Täna hommikul mõtlesingi talle selleks võimaluse anda. Lasin tal endal valida ka, mida ta süüa tahaks teha. Ainuke tingimus oli see, et see ei tohiks sisaldada pliidi ääres küpsetamist.

Mareli valis kaerahelbeküpsised. Algselt vaatasime, mis sinna sisse käib ja otsisime vajalikud asjad välja. Rosinaid meil polnud, seega need jäid ära, aga muud asjad olid olemas. Kuna ahi on meil tilluke, siis kogused said silma järgi. Mina aitasin koguseid valada, sest muidu oleks ehk tulemus natuke vähem söödavam olnud :D Aga retsept sai meil selline:

Mareli käkid 

Tunde järgi kaerahelbeid ja neljaviljahelbeid
3 muna
natuke soola
natuke suhkrut
natuke võid

Mareli segas kõik asjad kokku ja mina jälgisin, et paksus jääks selline, tõstetav. Kuna meil küpsetuspaberit polnud, tõstis Mareli taigna muffinivormidesse. Ahjus olid nad umbes 20 minutit, kraadist pole õrna aimugi, sest meie masinal kraade peal pole :D Kes ei mäleta, milline ahi meil on, siis rääkisin kunagi sellest siin. 

Kokku sai täitsa söödav asi. Marelile endale vähemalt maitsevad :)


Nüüd tahtis Marek ka köögis katsetama hakata. Lubasin tal siis homme võimust võtta :)


Comments