kes senti ei korja, see eurot ei saa (96/365)


Kes ei teaks ütlust "kes senti ei korja, see krooni ei saa". Olgu, tänapäeval saaks sentidest euro kokku, aga mõte jääb samaks. Kust on kõige lihtsam sente koguda? Muidugi taara eest. Ja muidugi ainult siis, kui see ära viia. Aga kui paljud meist viivad taarat selleks ette nähtud automaati? 

Mina võin ausalt öelda, et Tartus elades ei viinud ma kunagi taarat kuhugi aparaati ega kogumispunkti. Ma lihtsalt ei julgenud oma taarakotiga läbi linna kuhugi jalutada. Ei teagi miks, aga natuke häbi nagu oli. Ühesõnaga, kergem oli taara kokku koguda ja viia maale :D 

Türil elades üritasin ikka vahel tubli ema olla ja õpetada Marekule, et taara koht on taara automaadis. Omaasi, kui palju ta sellest aru sai, aga ta hullult fännas pudelite masinasse loopimist :D Samas seal elades oli pidevalt häda, et jõudsime kotiga automaadini ja see oli katki. Seda juhtub Türi Säästumarketi aparaadiga siiani väga tihedalt minu meelest. 

Nendel kordadel, kus saime ikka pudelid ära pandud ja ei pidanud kotiga koju tagasi kõndima, sai Marekule lubatud taararaha eest midagi osta. Tema oli ju töö ära teinud ja pudelid õigesse kohta pannud. See komme on meil siiani püsinud, et taara raha jääb lastele. Kui tahavad, kasutavad poes ära, kui ei taha, saavad oma rahakassasse.

Täna käisime ka taarat viimas. Praegu käime kohalikus poes olevasse automaati viimas. Ühe tavalise poe kilekoti täie pudelite eest saime 1,80. Päris suur summa minu meelest. Kahe peale jagades said mõlemad kasutamiseks 90 senti. Nüüdseks on Marekul juba numbritest väga hea ülevaade ja poes oli päris huvitav vaadata, kuidas ta käis ja uuris hindasid, et mida ta saab osta oma raha eest ja mida mitte. Mareli veel sellest nii aru ei saa ja mina olen nö vahendaja, kes ütleb, kas hind sobib või mitte.

Marek läks aga asjaga väga hoogu ja lõpuks olime oma kohalikus külapoes ligi pool tundi, sest ta ei suutnud ära otsustada, mida oleks kõige mõttekam oma raha eest võtta. Lõpuks panin talle tema valikus olevatest asjadest kaks asja kaalukausile ja siis pidi otsustama, et me ikka enne õhtut poest koju saaks.

Laste rõõmuks on keldris taarat, mis ootab ära viimist, veel omajagu. Nii et igakord kui kohalikku külapoodi asja, on neil ka asja minuga end kaasa pookida :)

allikas


Comments

Post a Comment