(laste)näpud mullas (107/365)

Mingi aeg tagasi näitasin oma tomatitaime hakatisi, mis vaikselt ninasid mullast välja ajasid. Lisaks tomatitele ootasid sel hetkel kodus veel kurgi ja suvikõrvitsa seemned istutamist. Kuna need seemned olid natuke suuremat sorti, siis sain lasta lastel ka näpud mulda pista.

Marek sai istutada kurgiseemneid ja Mareli natuke mõlemaid. Lasin täiesti ise neil toimetada - panid mulla topsidesse ja seemned mulda. Kasta said ka natuke. Kokku sai 40 kurgiseemet ja 10 suvikõrvitsa seemet mulda topitud. Kui tavaliselt ma ikka põen, kas lapsed teevad korralikult ja kas asjast asja ka saab, siis seekord olin rahu ise.

Arvestasin võimalusega, et neist ei pruugi midagi üles tõusta. Seemnete hind pole ka kes teab mis suur, et mitte lasta lastel väikest aiamaa projekti teha. Mõtlesin, et kui tuleb, on neil ka aiamaal oma osa mida rohida (kurgi rohimisega saavad ju ikka hakkama) ja kui ei tule, siis ostame taimed lihtsalt.

Ma täpselt ei mäletagi, kaua juba istutamisest möödas oli, aga üks päev kastes ikka veel mullapinda, hakkas väike kahtlus tekkima, et midagi ikka läks nihu. Lapsed ka küsisid, et millal juba kasvama taimed hakkavad, aga sel hetkel polnud veel killukestki rohelist topsidest näha. Siis aga äkki hakkasid taimed vaikselt tulema.


Nüüd paari päevaga on 5 taime nina välja pistnud. Kuna need väljatulekud on väga ootamatult tulnud, siis loodan, et paari päeva pärast on vähemalt sama teine palju veel välja tulnud. Siiani on kõik kurgitaimed olnud need tärkajad, aga lootus veel püsib, et mõni suvikõrvitsa taim ka oma nägu näitab :)

Tomatid kasvavad päris jõudsalt. Tegin neile "suurtuppa" akna alla hea koha, kus nad päikest saavad ja seal toas pole liiga külm ega palav. Seega saavad vaikselt oma tempos seal sirguda kuni kord kasvuhoone valmis ja ilm lubab neid maha istutada.

Täna üritan veel mõned seemned mulda pista. Seekord vaatame, kas ma ise oskan üldse seemet mulda panna (tomatiseemned pani ju Priit).

Comments

Post a Comment