Leiud aiamaalt (100/365)

Tegin täna ringi õuele peale ja avastasin, et sealt võib leida nii üht kui teist nina mullast välja pistmas. Mõne asja puhul tean, millega tegu. Mõni asi on vägagi tundmatu. Panen siia pilte ja kuni mõni taime/lilletark oskab mind aidata, siis oleks kena kui valgustaksite, millega tegu :)

Alustame nendest, mille olemasolust olin teadlik või mida ise lausa istutanud olen.

Rabarbriega juhtus mul selline lugu, et sügisel tõin ema juurest head, suurt rabarberit, et mul kevadel ikka võtta oleks. AGA nüüd kevadel selgus, et meeter eemal sellest kohast, kuhu ma kaks rabarberi puhmast istutasin, on terve rabarberi põld :D Aga noh, tühja kah. Oligi just plaanis katsetada see aasta rabarberi mahla tegemist.


Alumisel pildil on tegu elupuudega, mille saime soolaleiva kingiks. Kasvavad ilusti :) Ja asjaosalistele teadmiseks, kuused jäid ka kõik ellu. Ka kõige pisem!


Siin on tegu mingi tikri/karusmarjapõõsaga. Nagu näha, siis täitsa rohetavad juba põõsad :) (sel pildil muud eesmärki polegi, kui vaid näidata, kui rohelised põõsad juba on :D )


Nüüd tulevad taimed, mida ma aiast leidnud olen ja mida ma enda arust ära tundsin. Kui eksin, siis targematel palun parandada :)

Oletatavasti nartsiss

Ma arvan, et see on tulp

See peaks olema pojeng

Ja siis on asjad, mille nimetusest pole mul õrna aimugi, aga õue peal nad kasvavad. Esiteks siis selline taim, mida on näha kahel alloleval pildil. Alguses mõtlesin, et see on küüslauk. Aga samas ma ei tea, kas küüslauk ise paljuneb? Igatahes seda on terve mu aiamaa täis. Kasvab sellistes kimpudes, nagu pildilt näha ja all on selline küüne moodi asjandus.Teiseks tundmatuks on arvatavasti mingi lill. Hetkel on teda väljas veel suhteliselt vähe, nii et vaevalt keegi seda ära tuvastab, aga panen pildi igaks juhuks ikka.Kui keegi oskab minu teadmisi laiendada/parandada, siis oleks tore :) Saaks ka teada, mis mu õuealal elutseb :)


Comments

 1. Võib küll olla küüslauk. Kui leht murda ja lõhnab küüslaugu järele, siis võiks ka maitsta. Metsistunud küüslaugu lehel on küüslaugu maitse. Mul on neid ka pool aeda täis, lehed sobivad hästi kevadise salati sisse. :)

  ReplyDelete
 2. Taimede osas ei oska nõua kahjuks anda aga rabarberi mahla tegemise mõte on hea. Olen ise teinud ja see on ülimalt hea ja säilib ka hästi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ise maitsta pole saanud, aga õde ütles, et pidi väga hea olema. Ja kodune mahl on asi, mida ikka kulub :) Eks kui piisavalt suured ja esmased värskelt söömise isud taltsutatud, siis tuleb hakata katsetama.

   Delete

Post a Comment