Marekuga Tartus käik (94/365)

Käisime täna Marekuga Tartus. Tänaseks oli planeeritud talle kognitiivsete võimete testid. Saamaks kindluse, et ta ikka täiesti kooliküps selles valdkonnas oleks. Kuna käitumise poole pealt on tal omad eripärad, siis psühholoog tahtis kindel olla, et kognitiivsed võimed oleksid eakohased. Nii võiks rahulikult lapse sügisel ikka kooli saata, olenemata, et emotsioonide kontrollimise koha pealt on mõned puudujäägid.

Mind ruumi sisse ei lastud. Vahepeal kuulsin ukse taha, kuidas Marek mõningatele küsimustele vastas jah/ei, aga ega rohkemat ma ei tea, mis kabinetis toimus. Pea tund aega istus kabinetis psühholoogiga ja tegid oma asja. Üks hetk tulid nad uksest välja. Marek ülimalt heas tujus ja samas meeleolus oli ka psühholoog.

Psühholoog kiitis, et pole ammu nii targa lapsega jutustanud. Marek oli kõik vastused ilma igasuguse mõtlemispausita õigesti ära öelnud ja oli vahepeal isegi kildu jõudnud visata. Kuigi meile öeldi, et lõpptulemuse jaoks peab põhjalikult tänase testi tulemsued ära analüüsima, julges psühholoog juba ette ära öelda, et Mareku teadmised on kõrgemad kui keskmine ja koolis saab tema probleemiks pigem see, et ta ta saab teistest kiiremini asjad tehtud, kui et millegagi hätta jääb.

Peale psühholoogi juures käimist tulid tavalised rutiiniks kujunenud käigud - Marek mängudžunglisse ja mulle tunnike vaba aega ringi kolamiseks. Selle aja jooksul leidsin Marelile suveks 60 sendiga jalanõud õue ja vetsu 3 euroga ruloo akna ette. Seda rulood olin juba ammu igatsenud, sest vetsu aken on täpselt sinna poole, kus autod pargivad. Mitte et meil väga keegi külas hetkel käiks, aga vahel ikka ilmub mõni ootamatult ukse taha ja väga kahtlane on potil istuda (eriti pimedas), kui keegi akna all ringi käib :D No nüüdseks on see probleem lahendatud, sest Priit pani kohe ruloo ette ka.

Pärast mõlema "privaataega" käisime söömas. Olen läinud seda teed, et sööme korralikult söögikohas kõhu täis ja nii jääb autos igasugune näksimine ära. Pealegi, enamasti on meil arstivisiit suhteliselt hommikul ja hommikuti kodus väga süüa enne sõitma hakkamist ei jõua. Nii et korralik toit on igati õige valik.

Peale söömist tegime väikse söögipoe šopingu. Ma ise olin selleks ajaks juba nii läbi omadega, et võtsin kõige hädavajalikuma (et õhtul söök laual oleks) ja tulime poest ära. See on see, kui korra kiita, et olemine hea, siis läheb see käest ära. Nii ma nüüd olengi hädine rase, kes ei kannata pikemat aega püsti seista, ilma et pilt eest ära ei hakkaks kaduma.

Seega peale maksmist ronisimegi autosse ära. Jõin paar lonksu värskat ja hakkasime tagasi sõitma. Kuni Puurmani sillani kannatas veel sõita, aga pärast seda oli ikka päris hull lugu juba. Nii uni tuli peale, et lõpuks jäingi lihtsalt kuhugi bussijaama seisma ja lasin silma kümneks minutiks kinni. Marek seletas kogu selle aja, seega päris magama õnneks ei jäänud, aga puhkas silmi piisavalt, et saaksin edasi sõita.

Koju jõudes panin äratuse, et Marelile lasteaeda õigeaegselt järgi jõuda ja ronisin magama. Väga vajalik 1,5 tundi und oli see. Peale ärkamist sai usinalt toimetama hakata ja õhtuks sai tatra-hakkliharoog valmis keeratud :)

Ühel päeval tuleb veel Tartusse ronida sel nädalal. Arvan, et ka selleks päevaks pole midagi enamat mõtet planeerida, kui samad käigud. Enam lihtsalt pole jaksu, et ujuma või mujale uitama minna. Ehk isegi ära jaksaks käia mõnes kohas, aga koju peaks siis küll keegi teine sõitma...


Comments

 1. Kas sa oma vererõhku oled lasknud kontrollida, minul hakkasid vererõhuhäirest väsimus ja nõrkus, nii, et pilt läks tasku lausa. Algul panin ka raseduse arvele, et vb lihtsalt väsimus, aga ämmakale rääkides ja vererõhku vaadates tuli välja, et mul hoopis vererõhus viga ja võeti kohe haigla.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma siin ikka ise mõõdan igapäevaselt vererõhku. Kui enne oli pigem madal, siis on nüüd olnud juhtumeid, kus alumine on ikka samal tasemel nagu ikka (sinna 60 kanti), aga ülemine on imelikult kõrgeks läinud (130-135). Ehk siis ülemise ja alumise vahe on umbes 70 või veidi peale.

   Aga ma neljapäeval lähen GTT testi tegema ja siis uurin arsti käest vererõhu kohta ka. Ma muidu olen rääkinud küll, et pilt kaob vahest ära, aga siiani olid need pigem sellised hetkelised probleemid, mitte pikaajalisemad. Nii et seni ongi arst öelnud, et rõhk madal ja sellest tingitud.

   Delete
 2. 130-135 on ikka päris kõrge ja võib viidata preeklampsiale. Mul endal oli 137/71 kui sissevõeti, öeldi, et 140/90 juurest läheb piir (et kui üks on üle, siis peab rohud peale panema), kust arst peaks muretsema, aga kuna ma ise ei tundnud end hästi võtsid kohe sisse.
  Kas muidu uriiniproovid on korras olnud, kui seal valk sees, siis see võib ka ohu märk olla.

  Ma loodan, et sind nüüd väga muretsema ei pane ja sul ikka kõik korras :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul proovid kõik korras olnud, eelmine kord veel arst ütles, et väga ideaalsed näidud proovidel. Vererõhuga mul selline lugu, et õhtuks ta läheb alla tagasi ja on täitsa normaalne. EIle oli näiteks 109/65.

   Eks ma neljapäeval uuri ja konsulteeri, et mida arst asjast arvab.

   Delete

Post a Comment