Millist pliiti valida? (104/365)

Nagu teate, on hetkel meil ainult puupliit söögi tegemiseks. Seni pole olnud sellega probleemi. Pigem ongi kaks ühes, sest jahedal ajal vaja ikka kütta ja siis hea, kui söögi tegemise ajaga saab toad ka ilusti soojaks.

Nüüd aga hakkab vaikselt juba tekkima väike trots söögi tegemise vastu. Kui peale hommikusööki veel on normaalne temperatuur, siis peale lõunasööki on köögis paras saun juba ja õhtusöögi tegemise peale ei taha mõeldagi (kui me oleme kodus, siis teen võimalusel kolm sooja sööki). 

Algselt mõtlesime, et ostame gaasipliidi. Peaks nagu vist odavam "ülal pidada" olema pikemas plaanis. Ainuke nõudmine selle pliidi puhul oli minu poolt, et ahi ikka elektriga oleks. Vahepeal juba vaatasime Internetist paari varianti, aga vaatamiseks ta jäigi. 

Praegu aga hakkab vaikselt mõte ikka elektripliidi poole nihkuma. Esiteks (ja peamiseks põhjuseks, miks üldse kaalume elektripliiti) jääb ära gaasiballooni paigutamise probleem. Meil pole köögis eriliselt ruumiga hiilata hetkel. Teiseks on gaasiballooni ostmine ka omaette väljaminek (kui juba balloon osta, siis võimalikult suur, et kaua aega kasutada saaks) ja tahaks pliidi võimalikult odavalt kätte saada :) 

Kumba pliiti te kasutate või soovitaksite?


Comments

 1. Mina näiteks kardan üldse gaasipliiti :D, meil maal on ja koguaeg mõtlen, kas ma nüüd keerasin kraanikinni jne. Samas eks sellega on hea kiire teha. Kuigi jah ballooniga on oma jamamine, mina näiteks üksi seda vahetatud ei saa. Eelmine suvi ostsime maale, siis uue pliidi, sellel pool elektriga ja pool gaasiga, et 2 auku ühega ja 2 teisega, selle eelis oligi see,et kui gaas sai otsa, sai elektriga ikka edasi teha või kui voolu pole, siis gaasiga saba ikka teha, seega soovitan ka seda varianti kaaluda.

  Linnas meil induktsioonpliit, olen rahul ja pigem eelistan seda.

  ReplyDelete
 2. Mina valisin ka induktsiooni koju, superrahul olen. Küll aga oleks he meelega valinud ka gaasi ja elektri kombo - müüakse nii, et kaks ja kaks. Siis võiks balloon ka väiksem olla. See aga jäi ära samuti just ballooni paigalduse tõttu - kööki mööbli sisse ei mahtunud ja keldrisse ei tohi panna.

  ReplyDelete
  Replies
  1. See kombo variant oleks muidugi päris mugav. Kui embkumb ära kaob/otsa saab, siis on alati tagavaravariant võtta.

   Aga hetkel olen välja suutnud mõelda ainult ühe koha pliidi jaoks ja seal koha peal ei mängi gaasiballooniga variant kohe kuidagi välja.

   Korra isegi mõtlesin mingi kasutatud variandi peale, sest ideaalis tahaksin nagunii integreeritavad pliidi/ahju osta, kui kunagi päris mööbli ostmiseks/tegemiseks läheb. Samas ei tea ju kindlalt, millal reaalselt selleni jõuame ja ehk saab kasutatud pliit enne oma eluaja ära elatud....

   Delete
  2. seesama uuskasutus su lähedal, seal ju liigub täiesti korralikku kraami...
   kas su puupliit jääb alles? siis ma ei näe kombol mõtet; elektri puudumisel teed puupliidil ja ongi korras.

   Delete
  3. Hetkel vist seal pliiti pole (peakski täna üle vaatama), aga peab vist seal silma peal hakkama selle koha pealt hoidma jah. Saab äkki normaalse hinnaga midagi kasutatavat.

   Delete
  4. Puupliit jääb muidugi alles ka :)

   Delete

Post a Comment