Taimede ettekasvatus (84/365)

Kuigi meil ei ole veel kasvuhoonet ega aiamaad, on meil sellest aastast alates plaanis oma aianurk teha ja seda päris korralikus ulatuses. Omaasi, kui palju me realiseerida ka mõttest jõuame (arvestades, et põhilise aias majandamise aja olen ma lõpurase), aga plaanid on vägevad :D Selleks, et midagi üldse maha istutada/külvata, tuleb aga teha veidi eeltööd.

Nende viljadega, mida saab kohe aiamaale panna, on lihtsam. Nende jaoks on vaja ainult aiamaa plats valmis kaevata ja peenrad teha (mis tegelikult on ka omaette katsumus). Mõningad taimed tahavad aga ette istutamist. Märtsis pani Priit meie tomatitaimed juba kasvama. Praeguseks on enamus neist ilusti üles tõusnud ja kohe varsti peaks hakkama neid juba ümber istutama.

Munaresti taaskasutus
Lisaks tomatitele on plaanis ette kasvatada kurki ja suvikõrvitsat. Ehk midagi veel, aga rohkem seemneid pole koju veel ostnud. Näiteks kapsa ja lillkapsa taimed võiks ka ette kasvatada, aga ega ma ju väga tea, mida üldse tuleks ette kasvatada. Ma olen selles rohenäpluses veel suht koba, sest pole enne ju niimoodi ise toimetama pidanud. Aga inimene õpib kogu elu ja kui juba oma õu ja aed on olemas, siis oleks patt ka mitte aianurka teha.

Kes tegeleb taimede ettekasvatamisega võiks kommenteerida, et mida ja millal tuleks ette kasvatada, mida soovitaksite pigem taimedena osta ja milliseid huvitavaid leida teie aiamaalt võib leida, mida tavaeestlasel ehk ei kasva? 

Comments

 1. Maasikataimed, mustikataimed ja viljapuud on vist ainsad, mis me ostnud oleme, kõik muu annab ise kasvatada või siis paljundada (viljapõõsad) ja on ka odavam ;) samas on tänapäeval ka kõik müügil, eks see ongi kuidas keegi viitsib. Ise kasvatan kasvuturbas ette ja siis edasi kas kasvuhoonesse või otse aiamaale

  Kõrvitsad-arbuusi ja melonid kasvatan kõik ette ja siis, kui suvel õue panen, lasen ka enamasti katteloori all neil kasvada, kuna siis valmivad suuremad viljad.
  kurgi-tomati-paprik- kasvatan ka ette, siis istutan kasvuhoonde ümber
  Kapsas-kaalikas-peet - ka ette ja siis otse avamaale

  Kõik muu vist läheb otse maha (porgand (soovitan lindiga seemet, siis ei pea ise harvendama :D) redis, maitsetaimed, sibul, hernes, uba) ausalt praegu ei meenu hoobiga kõik, ise vaatan enamasti kuupäev maalehe külvikalendri järgi.

  Kuna me eelsitame pigem enda tehtud asju, kui poe, siis on meil ikka kogused ka suured, mis maha lähevad, et ikka terve aasta tarbida saaks.Pooldan, et kui on maa, siis peab ka midagi maas olema, ise kasvasin nii ülesse, et pidin väiksena rohima ja tegema, samas sain ka igakell peenralt kõike süüa, seega kasvab ka minu laps nii üles ja juba eelmine aasta oli tal oma peenar, mille eest hoolitses, eks saab ka see aasta.
  ReplyDelete

Post a Comment