Uhhuu koll (105/365)

Me lastel on kombeks papist taldrikutest pidevalt uhhuu kolle teha. Igaks juhuks, arvestades, et enamus teist ehk pole tweenie multikaid (kus nende tegemist õpetati) väga hoolikalt vaadanud, seletan teile mis või kes on uhhuu koll.

Uhhuu koll on papist taldrikule tehtud pulga otsas koll, kellele on nägu pähe joonistanud ja juuksed pähe kleebitud. Sellega saab tuulise ilmaga õues mängida. Mingis mõttes nagu tuulelohe asendaja kohtadesse, kus on oht tuulelohe naabri aeda või kuhugi mujale keelatud kohta lennutada. 

Mareli tegi täna jälle endale ühe uhhuu kolli ja seekord pani talle pulga asemel nööri külge. Meil praegu õues päris kõva tuul ja lootis niimoodi natuke kolli lennutada. Esimesed katsed läksid aia taha, sest küll läks nöör katki ja siis lendasid kollil juuksed peast ära. Käisime paare korda teda putitamas toas ja lõpuks saime asja nii töökindlaks, et sai õue korralikult lennutama teist minna. 

Koeral ka lõbu laialt


Paar korda lendas koll käest minema suure tuule tõttu, aga õnneks põõsad püüdsid kinni. Tuppa tulles asus Mareli veel veidike oma uhhuu kolli tuunima. Et sõpra veel paremaks saada :) 

Kuna meil siin põllu peal on tuulisem, kui mujal, siis peaks silmad lahti hoidma poes ja ostma paar õiget tuulelohet ka. Täna tekkis suur tahtmine ise ka midagi lennutada.


Comments