Eriti tegus esmaspäev (118/365)

Kevad on aeg, kus tuleb igat võimalikku normaalse ilmaga hetke õues ära kasutada. Kuigi hommikul aknast vaadates ei olnud eriti lootust andev seis ilmaga, ajasin siiski peale hommikusööki riided välja ja läksin pesu riputama. Oligi paras aeg, et ära katsetada ilma sobivus tänaseks planeeritud töödeks. Täitsa sobiv ilm oli :)

Tänaseks oli plaanis puude tassimine. Priit võttis natuke aega tagasi maha mõned suured suured puud, mis õue peal olid ja osaliselt olid need pakkudena oma aega ootamas ja osaliselt lõhutud puudena. Palusin lapsed ka endale appi. Marek väga polnud ideest vaimustatud, aga panin ta lihtsalt fakti ette. Kui tahab, võib ta toas istuda, aga arvutit, telekat ega oma mängu (PSP moodi asi) ei näpi. Peale viie minutilist mossitust oli ta kiiremini riides kui Mareli. 

Eesmärk oli vähemalt lõhutud puud ära tassida tulevase puude kuuri kõrvale, et seal siis nad riita laduda. Lastele panin ette aja, et tund aega peavad tööd tegema. Et mitte liialt oma selga koormata, sai appi võetud ka käru. Lapsed loopisid käru täis ja mina viisin tühjaks. Seni kuni ma käru tühjendasin, viisid nemad süles ühe "koorma" puid. 


 Kuskil 50 minutit saime ilusti tassitud enne, kui lapsed kella hakkasid küsima. Lõpuks tegime kokkuleppe, et kaks koormat veel, olenemata ajast. Lihtsalt muidu oleks viilinud selle viimased 10 minutit ja poleks sealt vist üht koormat ka tulnud :D


Kokkuvõttes võiks öelda, et töö tegemise suhtes oli Marek väga tubli. Alguses proovis isegi ise käruga toimetada, aga pärast 3-4 koormat väsisid käed väga ära. Marelil võttis aga kuskil 15-20 minutit enne, kui end käima sai. Tal oli vaja uurida igasugu putukaid ja puude pungasid jne. No looduslaps, nagu ta on.

Kui mina õues puudega lõpetasin, oli juba lõunasöögi aeg käes. Võtan juba eilsest hoogu, et toidupoodi minna, aga pole viitsimist olnud. Kui lapsi lasteaeda ei vii, siis ei viitsi väga ka poe pärast end kodust välja ajada. Nii tulebki kõik kapipõhjad üle vaadata, et mida leidub ja midagi ikka kokku keerab söögiks. Lõunaks sai seekord söögiks supp. 

Peale lõunasööki ootas magus lõunaune aeg. Viimasel ajal on see küll mõeldud ainult minule (või vahel ka Priidule), aga lapsed sellest midagi enam ei arva. Kui nad lasteaeda ei lähe, siis saavad hommikuti pikemalt magada ja nõuda neilt 13 ajal magama minekut on natuke liiast. Mina aga vajan seda und tohutult. Seega ongi meil kokkulepe, et nemad mängivad vaikselt oma toas ja mina magan. 

Peale lõunaund ootasid juba uued tööd. Aiamaa ootas oma korda, et natuke jälle kaevatud saaks. Väga palju täna ei jõudnud, aga kuskil 3/4 esialgsest maalapist on ehk juba läbi tuuseldatud. Natuke veel.. Ehk homme saab lõpuni, kui ilma peab. 

Priit  hakkas vaikselt täna kasvuhoone meisterdamisega ka pihta. Seinad on juba püsti ja katus ka peaaegu peal (kui ma nüüd hetkel aknast piilun, siis on täitsa olemas jah). Ma käisin ja targutasin vahepeal kõrvalt, et kui nüüd kasvuhoone valmis, siis paluks laste mängumaja järgmiseks meisterdada, aga see peab veel ootama. Ehk tuleb mõni hetk, kus päris maja ehitamisest ja remontimisest on kopp ees. 

Päris tegus päev oli täna. Kõigele eel nimetatule lisaks sai muidugi toas ka vahepeal toimetatud ja päris mitu head täit pesu pestud. Õues kuivab pesu ikka mõnusalt kiirelt ja pole probleemi, et pole kuhugi kuivama panna :) Isegi koertel oli tegemist kui palju. Näiteks Bosse uuris natuke, mis Priidu kohvi tassis head on.  Natuke kohvipaksu oli, mis imelikul kombel talle väga meelt mööda oli :D 


PS! Vannituppa on plaadid ostetud ja ootavad hetke, mil nad seina-põrandale saaks pandud ;)


Comments