haigla koti sisu (136/365)

Kui und ei ole, siis võib võtta natuke aega, et lõpetada üks postitus, mis ammust aega mustandina seisab. Pikalt seisis ta päris tühjana, vaid pealkiri oli pandud. Et ma ikka üks hetk sellele mõtlema hakkaks. Siis sai ühel hommikul isegi natuke midagi kirja pandud. Nüüd, kui jälle unepuudus kimbutab, mõtlesin asja lõpuni paika panna. Vähemalt paberile. Kuna asjad kotti jõuavad, ei kujuta ette :D

Mõningad asjad, mis haiglakotti lendavad, on täiesti iseenesest mõistetavad: 
* rasedakaart 
*fotoaparaat- kindlasti peab laadija ka hoidma kuskil kotis juba varakult, sest muidu jätan selle kindlasti maha ja keset esimest pildistamise hullust beebiga kahekesi avastan raudselt, et aku on jäetud täis laadimata. 
* Endale tualett-tarbed. Kuigi arvatavasti mind kaua sees ei hoita, sest normaalse asjade käigu puhul (sülitame nüüd kolm korda üle õla, et kõik sujuvalt läheks) lastakse mind hiljemalt teisel päeval arvatavasti koju. Korduvsünnitajaid väga kauaks "spaasse" ei jäeta :D Aga hambaid tahaks ikka pesta ja peale sünnitust end ära loputada. Ahjaa, juukseid võiks ka vahelduseks kammida, nii et juuksehari läheb ka siia alla.
*suurem rätik - enamasti on haiglates tillukesed rätikud, millega võib nägu ja käsi kuivata, aga mitte ennast üleni. 
* "vanaema mähkmed" - tean, mõningad võtavad lihtsalt öösidemed kaasa, aga ma parem lähen kindla peale välja. Ma isegi ei mäleta eelnevatest kordadest, kas neid haiglas anti või mitte (millegi pärast justkui tunne, et ei antud), aga mäletan seda, mis võib juhtuda, kui peale pikka pikutamist püsti tõusta. Seega - neid võib vaja minna :) 
* Spets alukad - Need võrgumoodi. Kes pole enne rase olnud, ei pruugi aru saadagi, millesti jutt, aga panen siia lingi - SELLISED asjad on need. Mõni kiidab, teine laidab. Mina olen eelnevatega kasutanud ja rahule jäänud. Kasutan seekord ka. 
* arvuti + laadija - tegelikult seekord ma isegi pole väga kindel, kas viitsin seda kaasa tassida, sest nüüd on juba telefon, mis pooleldi arvuti eest. Aga eks vaatab kui kiireks minekuga läheb. Seda ette pakkida nagunii ei saa. 
* Sussid - neid ma pean ostma minema. Vaikselt tegelikult kaalun küll sokkide kasutamise varianti, sest paljajalu ka kuumas juulikuus (oletame, et juulikuu suvekuuna on ikka soe) ei tohi Paides käia. Mareku sünnitusest see kogemus käes (sain riielda selle eest) :D 
* juua - Eelmistel kordadel on Priit jääteed lademetes mulle haiglasse toonud. Seekord ise vist kukil 6 pakki kaasa ei tassi, aga pudeli peab kotinurka suruma küll. Paljud väidavad, et süüa peaks ka võtma. Eks mõne snäki tõesti vist peaks igaksjuhuks koti viskama (müslibatooni vms), kuigi mul pole väga erilist mälestust, et ma suures näljas oleks olnud eelmistel kordades ja väga õgardada oleks tahtnud... Ehk ma lihtsalt ei mäleta seda (nagu paljusid muid asju, vanaks olen vist jäänud :D ) 


Mõned asjad on sellised, mis tahtsid meelde tuletamist, et neid võib ka vaja minna: 
*rinnapadjad - neid võib, aga ei pruugi vaja minna. Mõned võib siiski kotti kaasa panna. Ei võta nad ju eriliselt ruumi. 
*tagavara rinnahoidja - kuigi ma usun, et ma saan kiiresti haiglast välja, aga igaksjuhuks võiks ühe veidi suurema ja mugavama variandi kaasa võtta. 
* küünekäärid - hea oleks kaasa võtta titaküünte lõikamiseks. Alguses nad muidu võivad end küünistada.
*niisutav huulepulk/balsam  


On ka asju, mida soovitatakse kaasa võtta, aga ma kaasa ei paki: 
* hommikumantel - selle saab haiglast ka. Oma jagu jõuan lasta täis oksendada ja pissida kodus ka. 
* oma öösärk - Samamoodi kasutan haigla oma. Nõukaaegsed "kitlid" on ju nii nunnud :D 
* mugavad riided koju tulekuks - lähen samadega, millega tulin. Kui just mõnda äpardust teel haiglasse ei juhtu. Sellisel juhul lasen kellelgi järgi tuua midagi. Ise kaasa pakkima ei hakka. 
* tita mähkmed - seni on ikka haiglast neid saanud piisavalt (vähemalt Paides). 
* titale riided haiglas kasutamiseks - kasutame haigla omasid :) 
* turvahäll ja kojutoomise riided - need ma panen valmis koju ja lasen hiljem järgi tuua. 

Kindlasti on midagi veel, mis mul kahe silma vahele on jäänud. Andke kommentaarides märku ja täiendan nimekirja ;) 


Comments

 1. Telefonilaadija! Meil olid esimesel korral mõlema telefoni akud hommikuks tühjad ja kõigil paanika - ei tea, mis toimub :D

  Kätekreem võib ka vajalik olla, kuigi kui ilmad on palavad, siis vast mitte...

  ReplyDelete
  Replies
  1. No muidugi telefonilaadija :D Selle peab kindlasti kaasa võtma!

   Delete

Post a Comment