Kes kapsataimi tahab? (135/365)

Nii, mul on jälle taimede uputus. Kartuses, et mu kapsad ei lähe kasvama (Internetis palju infot, et kapsas selline looder vennike, kes ei taha hästi ümber istutamist üle elada ja sajal muul põhjusel kipuvad ära koolema), külvasin terve hunniku endale. Et õiget pilti saada, et kui palju kapsataimi mul nüüd on, võin öelda vaid, et kõik läksid kasvama.

Pooled istutasin ümber eraldi potikestesse, et nad ikka korralikult areneda saaks. Väike lootus oli, et ehk mõni sureb sealt ära ja ei pea neid ära viskama niisama (kuigi ümberistutamisel viskasin oma 10-15 pisemat taime nagunii ära), aga nagu kiuste kasvavad kõik suurima usinusega.

Seega, kes tahab natukenegi kapsataimi, siis võib jälle ühendust võtta. Lisaks on 1 kasvuhoone kurk ka ootamas oma saatust, ülejäänud olen suutnud laiali jagada või endale lisaks istutada. Mareli igatahes lubas kõik kurgid ise ära süüa, kui suurem kurgiuputus peaks tekkima :) Lisaks arvas Priit, et eks tuleb siis küla vahel üks tiir teha ja jagada kurki ära, kui muidu kohe mitte nende ära söömisega hakkama ei saa.

Kapsastega on plaan praegu selline, et kui nüüd maha istutatud kapsad (täna sai ühed taimed maha pandud) peaks ilusti kasvama jääma kõik, siis pole muud teha, kui maad juurde kaevata. Ei raatsi mina taimi ära visata (vähemalt neid, mida juba olen ümber eraldi kasvama pannud). Ütlesin juba Priidule, et järgmine nädal möödub tal arvatavasti aiamaad kaevates :D Muidu poleks ruumiga hullu, aga kuskile tuleb ju veel avamaa kurgid ka mahutada.  Nendest taimedest pooled õnneks sokutan emale ära ;)


Comments

  1. lihtsalt huvi pärast küsin, kas teie külas pole nö rohevahetust, meil eraldi kast külapoe juures(külmemal ajal sees), kuhu inimesed saavad panna oma taimi, mis neile vaja pole ja see, kes tahab võib võtta, nii ei lähe midagi raisku ja on enda kojugi midagi huvitavat saanud :)

    ReplyDelete

Post a Comment