Kurgitaimede uputus (128/365)

Aiamaal on praegu kõik maha pandud, mis panna kannatab praeguse ilmaga. Kapsataimi veel ei pane. Nemad ma alles istutasin ümber ja loodan, et nad üldse elama jäävad seni, kuni istutamise aeg käes. Samuti avamaa kurki ega kõrvitsat veel maha ei pane. Selle eest olen aga kasvuhoones vahepeal majandanud.

Kuna aiamaa kaevamine võttis nii palju aega, siis olime see aasta eriti mugavad kasvuhoones. Ostsime ühe suure koormakatte, panime selle maha ja lõime turbakottidest koosneva kasvuala. Emal on mul tomatid-kurgid juba ammust ajast pottides kasvamas ja on ilusti kasvanud. Internetist lugesin, et saab ilusti ka kottides kasvatada.

Tegelikult on olemas kohe eraldi kasvukotid, kus on ettenäidatud kohad, mille peab lahti lõikama ja kuhu siis saad taimed istutada. Nende maksumus ühe koti kohta on umbes 7-8 eurot, olenevalt kust ja mis firma oma ostad. Lugedes arvustusi, siis pidi ikka väga suur vahe olema nende kvaliteedil ja kui ikka kvaliteetset asja ei saa, siis surevad taimed nagunii maha.

Kuna me ei raatsinud nii palju ühe koti eest välja käia, siis ostsime tavalised sobiliku ph tasemega turbakotid ja tegime ise kasvukotid. Alla augud, et üleliigne vesi välja pääseks ja peale siis istutamiseks avad. Tegelikult ka kasvukottide puhul (kuigi peal on kirjas teisiti) oleks vaja lisaväetamist suve jooksul, siis ei tohiks väga suurt vahet olla, kas nad on spetsiifilises kotis või tavalises sobiva mulla/turbakotis.

Praeguseks olen maha istutanud kõik tomatid. 15 enda taime ja 3 taime teisest sordist, mille sain küla pealt. Tegin enda taimedega vahetuskaupa :D Lisaks istutasin ka suvikõrvitsa kasvuhoonesse. Jätsin neile suure nurga elamiseks. Pole kunagi suvikõrvitsat kasvatanud, aga netist lugedes jäi mulje, et see hakkab oma elu elama ja haarab päris suure ala enda alla. No nüüd peaks olema tal ruumi küll.

Lisaks istutasin eile 6 kurki ka maha kasvuhoones. Rohkem ei julgenud, sest lubas siin veel öökülma. Samas kui looriga kinni katta ohtlikuks ööks/öödeks, võiks vist kõik kottidesse ära istutada. Kurkidega on selline lugu, et mul neid kasvuhoone kurke jääb üle. Ja mitte 1 või 2, vaid pigem nagu 5 ja rohkem. Kusjuures, ma olen neid juba lahkelt jaganud ühele ja teisele :D  Nii et kui keegi on huvitatud, siis jällegi võib julgelt küsida (kõrvitsa ja suvikõrvitsa taimed praeguseks juba läinud õnneks). Hea meelega oleks nõus vahetama näiteks ühe või kahe paprika taime vastu, kui kellelgi lähiümbruses peaks neid üle olema.

Üldiselt on kasvuhoones ruumi küll ja veel. Järgmine aasta kindlasti plaanis rippuvad maasikad sinna kasvama panna ja teha kõrgustesse ühe mõnusalt suure maitseaine riiuli. See aasta lihtsalt enam ei jõua ja jaksa. Mehel on sada muud asja teha, kui minu tahtmise järgi aiamaal toimetada ja mina ausalt lihtsalt enam ei jaksa väga ringi tuuseldada. Nii palju, kui vaja, teen ära, aga juurde töid hetkel enam võtma ei hakka.

Panen lõpetuseks ühe telefoniga tehtud pildi ka oma tomatitaimedest :)PS! Vannitoa postitus tuleb ka millalgi... nädala lõpus või uue alguses. Enne ei jõua :)


Comments

 1. Meil kurgid, kõrvitsad kõik väljas maas, ei mahu kõik kasvuhoonesse ära, seega väljas ja katteloor peal, kui väga külmad ilmad, siis kile ka lisaks. Kasvavad ilusti ka väljas, ainult kurkidele peab siis mingi ehitise tegema, et siduda üles.
  Suvikõrvits kasvuhoones on minu jaoks uudne, meil alati see aiamaal olnud, kuna võtab tõesti suure ala, huvitav, kas siis tulevad varem ja rohkem, kui sees, järgmine aasta vb proovin ja panen ühe kasvuhoonesse ka :D
  Kapsataimed meil veel kasvuhoones - ma istutan enamasti kasvuhoones ette kapsa ja salati ja siis sealt alles aiamaale. Salat kolis juba 2 nädalat tagasi õue, aga kapsas veel pisi ja pole veel julgenud.

  Kuidas muidu porgand-peet ja kaalikas ka juba maas? Ma ise nädalavahetusel panin, kuna meil traktor tegi vaod ja kartul läks ka kohe maha, siis oli nö üks panemine.
  Mulle meeldivad su aia postitused ja ootan palju pilte :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Porgand, peet ja kaalikas jah juba maas. Kartulit me ei panegi. Priidu vanaisa kasvatab seda suures mahus ja saame sealt, kui tahame.

   Kurke ma panen välja ka, aga neid nö avamaa omasid siis. Kasvuhoonesse lähevad pikakurgi taimed. Suvikõrvitsa kohta ei oska isegi öelda, aga Internetis oli kirjas, et nood tahavad tuulevaikset kohta ja kuna meil siin tormab 24/7 enamvähem, siis lootsin nii suurendada tõenäosust saaki ka saada :D

   Delete

Post a Comment