Lasteaia lõpetamiseks kink? (127/365)

Marekul on järgmine reede lasteaias lõpupidu. Lõpetamise puhul oleks kena lapsele midagi kinkida. Ikkagi üks oluline etapp tema elus edukalt läbitud. Siit aga tekib küsimus, et mida kinkida?

Mingit tavalist mänguasja ma kinkida ei taha. Selleks on sünnipäevad ja jõuluvana. Võiks olla midagi arendavat (kas vaimselt või füüsiliselt). Samas võiks ehk olla ka mõni vajalik asi kooli jaoks, näiteks seljakott, aga selle ostmiseks peaksin ma vast koos temaga ostlema minema ja tahaks pigem, et see kingitus oleks talle üllatus.

Muidu ostaks telefoni, aga selle kohta ta teab, et saab selle sünnipäevaks. Parem ongi siis kinkida, sest suvi otsa ei teeks ta sellega suurt veel midagi. Kui sünnipäeval saab, siis on paras kuu pikkune aeg enne kooli telefoniga harjuda ja seda tundma õppida.

Korra mõtlesin, et ostaks siis ära mõne kallima asja, mida õuepeale nagunii lastele plaanis osta. Siis nagu kaks ühes ost. Näiteks batuut vms. Selle üle oleks tal kindlasti hea meel, aga siis tuleks juurde pikk seletustöö, et ta sellega ainuvõimu taga ei hakkaks ajama (mulle kingitud ja mul eesõigus jms). Teades tema loogikat, siis üks hetk tuleks ikkagi küsimus, et kui see on talle kingitud, siis kuidas see pole ainult tema oma. Ühesõnaga seletamisega läheks asi keerulisemaks kui vaja.

Hea meelega kingiks talle hoopiski piletid kuhugi mängutuppa, mängukeskusesse, kinno, teatrisse või mujale huvitavasse kohta. Selle juures on üks suur AGA. Selleks peaksin ma temaga kaasa minema ja ausalt hetkel ma enam ei jaksa väga kuskile ringi uitama minna. Ugalasse võiks veel minna, see teater lähedal, aga seal pole mitte ühtegi lasteetendust lähiajal tulemas.

Keeruline värk see lõpetamine :D Või äkki ma reageerin natuke üle (ikkagi esimene laps on nii vana, et hakkab kooli minema ja emana vist rohkem närvis, kui laps ise) ja ei peakski väga suure asja peale panustama? Ehk piisaks mõnest raamatust, lauamängust? Kuidas teie antud olukorra olete lahendanud? 

allikas


Comments

 1. Mina kinkisin oma esimesele pojale äratuskella - märk sellest, et ta on nüüd iseseisev ja suur (et saab ise kella helisema panna ja vahest ka selle peale ise ärgata). Tema oli küll rahul.

  ReplyDelete
 2. Mul sõbranna tegi kunagi paki kooliasjadega- pliiatsid-vihikud- erinevad töövihikud veel suveks harjutamiseks, vildikad,plasteliin, vesivärvid, kustukummid jne terve suur kasti täis asju, lapd oli väga rõõmus ja samas vajalike asju täis, mis oleks pidanud nii ehk naa ostma :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. See oleks ka üks mõte. Eriti kuna Marekule meeldib igasugu ristsõnu täita ja töövihikust ülesandeid lahendada.

   Delete
 3. Käekell? Koolis seda ju ikka vaja.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ka väga hea mõte. Esmaspäeval lähen uurima, kas meil siin kuskil üldse lapsele sobilikku käekella müüakse

   Delete
 4. Meie kinkisime laste entsüklopeedia. Sellest on mitu aastat möödas ja ikka kõige loetum raamat, pikkadele autosõitudele võetakse ka alati kaasa :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. just vaatasin ka täna rahvaraamatus Puhhi entsüklopeediaid ja tuli kohe tahtmine osta, tõesti põnevad on :)

   http://www.apollo.ee/karupoeg-puhh-minu-esimene-entsuklopeedia-meie-maakera.html

   Delete

Post a Comment