Loosimine!!! Ajakirja Maale! aastatellimus (130/365)

Kuigi elame Interneti ajastul, siis minu jaoks pole kunagi arvutist erinevate artiklite lugemine andnud seda õiget tunnet, mis tekib lugedes teksti paberi pealt. Ajakirja lugemine on minu jaoks omaette nauding - avad värske ajakirja, ronid diivani nurka sooja teetassiga ja naudid hetkeks olemist väljaspool igapäeva rutiini.

Oleme Priiduga juba pikalt mõelnud, et peaks endale tellima mõned ajalehed-ajakirjad, et saaks tunda end korraliku majaomanikuga (kaua me ikka ainult seda reklaami sealt postkastist koju tassime). Filmidest-sarjadest ikka ju nähtud, et isegi maal elades on postkastist ajakirja toomine üks eluosa.

Üks päev jäi silma selline ajakiri, nagu "Maale!". Maale on kogupereajakiri, mis pakub peale põnevate lugude ka palju nippe, nõuandeid ja retsepte ning rohkesti võimalusi kaasa lüüa lugejamängudes. Minu meelest on see ajakiri nagu rusikas silma auku igaühele, kelles peidus natukenegi maainimest või nokitsejahinge. 

Poelettidelt on praegu saadaval kevade number, aga kuna kohe ju kevad läbi, siis otsisin natuke ja leidsin ajakirja FB lehelt, et ka suvenumber on kohe kohe välja tulemas. Suvenumber tundub tulevat kohe eriti huvitav, sest leidsin tutvustusest mitu lugu, mida kohe kindlasti lugeda tahaks. Lühike ülevaade teile, millest uues numbris juttu tuleb: 

* Suvi saladuslikul  Siniorul - Ühed tublid Eesti inimesed on võtnud kätte ja teinud omale suvekodu Siniorule keset soiseid alasid Esna jõe, allikate ja mõisa lähedale. Selleks, et üldse oma unistust täitma hakata, tuli alustada laudtee tegemisest, sest teisiti majale ligi ei pääse.  
*Varem Viljandis Päikesekillu perekeskust juhatanud Kristel Kadakas hakkas pärast Pärnumaale kolimist lastele nende lemmikteemalisi peolaudu tegema. See paistab olevat parim valik: lisaks soovile laste silmisse sära tuua saab Kristel välja elada nüüd veel üht ammust kirge: ohjeldamatult magusaga mängida.
*Ajalehe rubriigis “Maailma küla“ reisitakse seekord Lapimaale Köngäse külla. See on nagu üllatusmuna: külast juhuslikult läbi sõites ei oska kahtlustadagi, et seal tegutseb paarisaja inimesega aktiivne külaühistu ja elab Leedu aukonsul. Lisaks varjavad seal end Euroopa suurim talvesõidukeskus ja kullakaevandus, mitu tuhat poro ja huskidest filmistaarid.
*Kuusalu rahvamaja saab tänavu 110-aastaseks, pasunakoor 145 ja kohaliku kultuuriseltsi patroon Veljo Tormis 85 – on tõeline juubeliaasta! Mida põnevat sealkandis tehakse, kuidas sündis „Lauritsa lubadus“ ja miks lauritsapäeva seal nii tähtsaks peetakse? Ja miks 13. juuni öösel lauldes ringi rännatakse? „Rahvamaja“ rubriik annab vastused!
*Kuusalu vallas Valgejõe külas Rubo Lombi koduhoovis püüavad pilku eriskummalised sõidukid, mis valminud sealsamas garaažis. Ikka tööloomadeks ehitatud – vaja metsast puid välja tuua, jahil käia ja õuel lund lükata. Ka Valgejõe on Rubo enda kasuks tööle pannud: seal pöörleb tema ehitatud vesiratas, tänu millele saab iga päev mahutisse ja purskkaevu umbes kaks tonni vett.
* Kellele ei meeldiks liblikad? Suvenumbrist saab lugeda huvitava loo ühest liblikapüüdjast. Selgub, kas kujutelm aasal kekslevast liblikapüüdjast on tõene või kaasnevad tegelikult selle armastusega ka omad ohud. 
* Hästi huvitav tundub olevat artikkel vana maja soojapidavaks muutmisest. Et vana maja soojapidavaks saada, tuleb eriti suurt rõhku pöörata põrandatele. Kuidas taastada vana laudpõrandat nii, et see oleks soe ja kuiv, samas hingav? Sellest saate ajakirja uuest numbrist juba lugeda. 
* Taimede elus püsimisel on lisaks uue omaniku hoolele väga oluline ka, kuidas tema eest varem hoolt kanti. Kuidas siis taimi targasti valida ning mida teada ja teha, et koju toodud uus taim ikka ellu jääks? Tarka nõu jagab aiandusspetsialist Eneli Käger.
* Seikluspargid on üks kohtadest, kuhu ma kindlasti tahaks järgnevatel suvedel minna (rasedana just ei roni sinna). Mulle kohe väga sobivalt ongi uues ajakirja numbris artikkel, kus pannakse end proovile ja tutvutakse põnevate seiklusparkidega. 
*Ajakirjast saab veel lugeda, kuidas õmmelda vanadest särkidest või kangajääkidest vahva kirju lapiteki. Tahaks ka kunagi nii tubli olla, et sellise tööga hakkama saada. Ehk artiklist saangi natuke julgust juurde see töö ette võtta :) 
*Imetleme Kaibaldi liiviku ilu.
*Retsepti nurgast saab õpetusi, kuidas teha täidetud hakkliharulli külma tomatikastme ja küpsetatud köögiviljadega, magusroaks pakutakse jahutava maasikasorbeti retsepti.

Nagu ütlesin, on uus number tulemas väga põnev. Nii et hoidke poes silm peal, et selle müükituleku hetke maha ei magaks :) Ühele inimesele on aga mul võimalus pakkuda terveks aastaks ajakirja "Maale!" tellimust tasuta!!! Selleks ei pea midagi muud tegema, kui

1. Panema "like" minu FB lehele - saab teha SIIN
2. Panema "like" ajakirja "Maale!" FB lehele, et ikka olla kursis, mida järgmistes numbrites kajastatakse. Seda saab teha SIIN.
3. Jagama antud loosimise pilti Facebookis. Pilt asub SIIN.
4. Ja kõige olulisem - Kirjuta siia blogi postituse või FB asuva pildi alla, milline uue numbri artiklitest sulle kõige huvitavam tundub ning lisa kindlasti oma nimi (sama, mis FB-s) ja oma e-mail, et saaksin sinuga ühendust võtta võidu korral!

Võitja loosin välja 10. juunil! Head loosiõnne kõigile :)


Comments

 1. Nii raske on ühte konkreetset artiklit välja tuua, kõik tunduvad huvitavad! Kuid kokandus nurgage ja see kolisime-maale-ära jutule tunduvad eriti ahvatlevad :) Gethe Kooli gethe.kooli@gmail.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Võib mitu artiklit ka välja tuua, sest minu meelest on ka uus number väga huvitav tulemas ja lugemist jätkub sealt lausa mitmeks õhtuks :)

   Delete
 2. Seiklusparkidest loeks ise küll huviga. Vanaemale pakuksid huvi kokanduse ja aiandusega seonduv.
  karmenlepp@gmail.com
  Karmen Lepp

  ReplyDelete
 3. Vana maja soojustamisest olev artikkel paistab asjalik ja huvitav, kuid terve ajakiri on vaja kindlasti korralikult üle lugeda :)
  Nelli Neevits
  nelli.neevits@gmail.com

  ReplyDelete
 4. Esimesena läheks kindlasti lugemisele artikkel vana maja soojustamisest, sest sügiseks on see vaja tehtud saada.
  Martina (martina23@hot)

  ReplyDelete
 5. Mulle pakuks huvi kokanduse ja aiandusega seonduv :)
  tiinasaareoja@gmail.com

  ReplyDelete

Post a Comment