Mareku lõpupidu (133/365)

Eile oli Mareku lõpupidu. Olin nad sel nädalal lausa kolm päeva enne eilset lasteaeda suutnud viia luuletuste ja lauluda harjutamiseks, seega reede hommiku andsin vabaks. Neljapäev jäigi neil viimaseks lasteaiapäevaseks selleks õppeaastaks. Marek on nüüd üldse nimekirjast välja arvatud ja Mareli jäi suvepuhkusele.

aga peopäevast. Imelikul kombel suutsin ma hommikul ärkamisest saati midagi selle tarbeks toimetada.  Pidu ise algas alles 16.30. Enne oli vaja veel viimased riideproovid teha. Tuli välja, et seekord ei tulnudki Priidul see "võtan asja kapist, panen selga ja ongi minek" nii hästi välja :D Tuli veel kiirkorras pluusi pesema hakata. Õnneks oli õues hea tuuline ja päikesepaisteline ilm ning pluus kuivas hetkega ära.

Lisaks tuli veel pükste viike üle triikida ja triiksärgid tahtsid ka triikrauda näha. Muidugi tuli veel ju lapsed hoolikalt puhtaks küürida. Hommikul, kui mina toas möllasin oma tegutsemisega, olid nemad liivahunnikus mängimas ja nende pead olid imekombel väga krudisevaks saanud :D

Lõpuks saime ikka õigeaeselt kõik riidesse ja Priit jõudis isegi vahepeal lõunaund magada oma pool tunnikest :D Kohale jõudsime veidi vara, aga vähemalt saime endale ilusti isekohad, millest mitmedki hilisemad saabujad ilma jäid.

Pidu ise oli paraja pikkusega ja armas. See hetk, kui lõpetajad saali sisse tulid oli nii kurb kui rõõmus. Väike pisar tahtis silma pugeda, kui Marek saali sisenes, aga hoidsin end ikka tagasi. Lõpetajad tegid väikse etenduse, laulsid mõned laulud. Lisaks esines ka noorem rühm ja soovisid omapoolt edu kooliteeks. Direktor pidas ka väikse kõne ning seejärel jagas kätte lõputunnistused ja kogu tavaar, mis neile kaasa anti.
Lapsevanematele jagati ka tänukirju. Neile, kes millegi kasulikuga abiks olid. Priit sai selle eest, et aitas ühe etenduse jaoks materjali varuda ja mänguväljaku koristamisel abistamise eest. Mina sain selle eest, et kooli püsimise eest natuke vaeva olin näinud.


Peo kohta veel nii palju, et iga lõpetaja oli selgeks õppinud ühe salmikese pikast luuletusest. Marek pidi lugema viimase salmi, enne kui kõik koos lõpurida öeldakse. Kahjuks ta seda lugeda ei saanudki, sest mõned agarad jõudsid juba lõpurea kõva häälega ette lugeda. Ma nii kartsin, mis reaktsioon Marekul selle peale tuleb. Vaikselt pobises teistele midagi, aga võttis suhteliselt rahulikult õnneks.

Lõpuks oli pildistamine ja õnnitlemine. Marek ütles koju tulles, et ta ei arvanud, et ta nii palju lilli saab. Ütles veel, et ühed lilled tahab minule kinkida ja nii tegigi (polnud oluline, et ta oli need ise kingiks saanud). Lisaks sai ta veel päris mitu šokolaadi ja raamatut. Tuppa jõudes sai ta meie poolse kingi ka "kätte". Seletasin talle, kuidas ajakirja tellimus toimib ja ütlesin, et võib olla on juba esimene number saabunud. Selle peale läks ta muidugi kohe postkasti kontrollima. Pean ütlema, et ta oli selle kingi üle õnnelikum, kui mis tahes mänguasja üle. Nii et valik läks väga täppi.
Perepilt
Kui ajakirja oli loetud ja lapatud üle poole tunni, uuriti läbi kõik raamatud, mida ta oli lõpetamiseks saanud (iga õpetaja tegi eraldi kingi lõpetajale). Võttis ühe (ÜHE!!!) tüki šokolaadi ja andis meile kõigile sama palju ning pani selle jälle ära. Ega polnud aega söömisele kulutada, sest tal oli vaja mulle unejuttu lugema hakata :) Arvasime, et nüüd on ta nii vana küll, et temale unejutu lugemise asemel, võib tema mulle ja beebile juttu lugema hakata.

viimane pilt rühmaruumis

Lubasin sel erilisel päeval veidi kauem üleval neil ka olla. Hakkasid multikat veel vaatama, aga Marekul oli uni juba kiirelt silma pugenud ja multika vaatamisest suurt midagi välja ei tulnud.

Pilt koduõuel

Täna hommikul oli juba enne söömist kiire õueminemisega. Keegi oli kinkinud talle ka mullitaja, mida tuli kohe katsetama minna.


Comments