35. rasedusnädal (161/365)

Sümptomid: kõikvõimalikud lõpuraseda hädad

Kaaluiive: +14,2 kg

Sünni puhul ellujäämisvõimalus: üle 99%

Tähtsam info nädala kohta: Lapse kesknärvisüsteem täiustub, seedesüsteem on peaaegu moodustunud. Kopsud on enamasti täisküpsed ja hingamisprobleemide esinemine on vähem tõenäoline, kui laps peaks praegu sündima. Tita on emakast enamuse ruumi hõivanud ja liikumiseks on jäänud ruumi vähe.

Kaua ootasin hetke, mil tähtajani oleks veel 100 päeva. See möödus aga nii ootamatult, et panin maagilise numbri täitumist tähele  mitu päeva hiljem. Siis hakkasin ootama, et oleks juba 50 päeva tähtajani. Ka see möödus ilma suurema õhinata. Nüüdseks on tähtajani veel ainult 35 päeva.

Siiani olen mõtetes ikka arvestanud, et enne tähtaega nagunii ei tule ja arvestama peab kuni kahe nädalase üleaja minekuga. Enam ma seda ei tee. Õigemini kui seni ma arvasin, et kannan üle ja olin sellega täitsa rahul, siis nüüd paluks või vanajumalat ennast, et nii see ikkagi ei läheks. Miks? Kohe räägin pikemalt.

Neljapäeval käisin KTG-d tegemas ja ultrahelis. Kuna rasedust oli sel hetkel mul 34+5, siis mingit emakatööd ei lootnud KTG-s näha. Ei näinud ka. Emaka kokkutõmbeid näitav number oli terve aparaadi all olemise aja üks suur ja rasvane null. Südamelöögid olid lapsel täitsa head. Seega olime nii mina kui arst tulemustega rahul. Ainuke, kes asjade käiguga sugugi rahul polnud, oli tita, sest terve aja peksis ta andureid nii, kuidas vähegi võimalik. Edasi saadeti meid ultrahelisse.

Ultrahelis sain kõigepealt kinnitust, et lapsuke on jätkuvalt sama sugu, nagu siiani on öeldud. Nii et riideid ümber roosade vastu vahetama ei pea hakkama. Siis hakkas arst ütlema lapse mõõtusid ja need numbrid olid kõike muud, kui nad oleks pidanud olema. Mõõtude poolest võiks mu lapsuke kasvõi homne päev sündima hakata. Seda aga ta kohe kindlasti tegema ei hakka, seega julges arst arvata, et üks kilo tuleb ikka järgneva kuuga juurde praegusele kaalule. Oletatavaks sünnikaaluks teeb see aga ligi 4,5 kg.

Ma ei oskagi öelda, kumb rohkem lapse mõõtudest hämmingus oli, kas mina või arst. Viimane uuris, et kui suured eelnevad lapsed on olnud ja kas kõht on märgatavalt suurem kui varasemate raseduste ajal. Ei olnud ju eelnevad mingid hiiglased ja kõhusuuruses ka suurt erinevust pole. Seega pole nendest näitajatest mingit eeldust, et meil selline kalevipoeg peaks sündima. Kalevipoeg on tema kohta isegi niru öelda, pigem võiks teda juba Barutopojaks nimetada (kuigi mees protesteerib ka selle nimetuse vastu, sest tegu ikka tema enda pojaga).

Ultraheli näitas tähtajaks ametliku kuupäeva, 25. juuli, asemel 6. juulit. Ametlikku tähtaega sellest olenemata ei muudeta.  Nii vara ilmselt sünnituseks nagunii ei lähe, aga juuli algusega võib hakata kasutusele võtma kõikvõimalikke nippe, mis peaks aitama sünnitust esile kutsuda. Tuleb hakata mööda treppe jooksma ja maast tikke korjama jne. Nii et nüüd on õige aeg, kus te võiksite letti laduda, milliseid nippe te teate, mis peaks aitama sünnitust esile kutsuda?


Comments

 1. Kui sind lohutab, siis mul oli 41+6 ajal ka ktg ja avatus täitsa 0 :D

  Lapse kaalu kohta, seal see kõikumine lõpus võib-olla ka 1kg siia sinna (mida hiljem tehtud UH, seda ebatäpsem on tähtaeg, kuna geneetika ja vanemad erinevad, aga masin vaatan nö keskmise järgi, seega kui pikad vanemad ja pikk laps, siis automaatselt on masina jaoks tähtaeg varem, kui reaalselt on), seega ära seda 4,5 väga tõsiselt võta, mu sõbrannal öeldi ka paides, et tuleb üle 4kilo laps, laps pani 2 nädalat üle ja kaalus ikka 3,2 ainult :D

  ReplyDelete
 2. Ma küll ei sünnitanud Paides, aga minu laps kutsuti esile ca 2 nädalat varem (sest kaal oli nii suur) ja sündides oli lubatud 4,4 asemel üle 4.6kg. Niiet kunagi ei tea.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sellepärast ma loodangi, et äkki arst saadab mu kuskil 38-39. nädala paiku uuesti UH-sse, et kui ikka väga suur, siis ehk kutsuvad varem kohale..

   Delete

Post a Comment