36. rasedusnädal (166/365)

Sümptomid: kõikvõimalikud lõpuraseda hädad

Kaaluiive: +13,7kg

Tähtsam info nädala kohta: Lapse kasv on aeglustumas. Jätkuvalt kogub ta naha alla rasvakihti. Loode on täielikult välja arenenud ja tema soolestik on täitunud esirooja ehk mekooniumiga. Ema keha valmistub sünnitegevuseks. Seega toonused, seljavalud ja limakorgi eemaldumine on täiesti tavalised nähtused, mis võivad, aga ei pruugi sünnituse algust tähendada.

Nüüdseks on tähtajani vähem kui 30 päeva. Kui hästi läheb ja üle tähtaja ei kanna, siis kuu aja pärast võin juba uhkelt oma 9 kuud kasvatatud kakukest kätel hoida. Samas tuleb sinnamaale veel normaalset elu elada ja millegipärast ei ole mu keha huvitatud tavarutiini jätkamisest. Minu keha eelistab pigem voodis pikutamist ja iga katse peale miskit kasulikku ära teha, vastab seljavalu, toonuste või veel kolmanda hädaga.

Nii ma siis olengi enamuse aja möödunud nädalast voodis mööda saatnud. Küll ühe külje peal ja siis jälle teise. Ei ole see pikutamine ka lust ja lillepidu praegusel ajal. Mõnusa asendi leidmine on päris raske, kui sul ligi 4 kilone arbuus (umbes nii palju peaks beebi+looteveed praegu kaaluma) külge on kasvanud.

Aga terve nädal pole nüüd päris nutt ja hala ka olnud. Nädala alguses saime lõpuks beebile oma nurga valmis. Esialgu tuleb ta oma voodi, mähkimisaluse ja kõige muuga meie magamistuppa. Olen piisavalt mugav inimene, et teistpidine variant ei tuleks kõne allagi. Eelnevate laste kogemusest võin öelda, et tegelikult poleks isegi talle eraldi voodit esimestel kuudel eriti vaja.

Kui nüüd voodi kokku panekule ja toa paika sättimisele saab linnukese ette tõmmata, on jäänud veel üks oluline asi enne lapse sündi ära teha - haiglakoti kokku pakkimine. Nimekirja, mida mul sinna panna on vaja, tegin juba ammu ära. Praktikas aga pole ma isegi koti välja otsimiseni jõudnud. Iga nädal mõtlen, et ehk järgmine nädal. Samamoodi ka seekord.

Kui ükskord selle koti pakkimiseni jõuan, pean ka tita kojutoomise riided üle vaatama. Kardan, et riided, mida praegu plaanisin kaasa võtta, võivad talle väikseks jääda. Kes teab, kui suur see beebi lõppude lõpuks välja tulles on. Parem arvestada variandiga, et riided veidi lohvakad, kui et ei lähegi selga.

Üldiselt olen lapse suuruse suhtes veidi maha rahunenud ja väga enam ei paanitse. Eks mõtlen ikka sellele ja olen isegi googeldanud, kuidas suurte laste sünnitused on lõppenud. Mõned on isegi üle 5 kiloseid lapsi ise sünnitanud, seega äkki saan ikka mina ka hakkama (lootuses, et minu beebi nii suureks ei kasva).

Selleks, et hoida beebi  kaalu natukenegi kontrolli all (või pigem enda südamerahustuseks, et olen endast teinud võimaliku kaalu pidurdamiseks), olen ilusti arsti sõna kuulanud ja magusast ja puuviljadest eemale hoidnud. Mitte, et ma enne magusat igapäevaselt söönud oleks, aga puuviljad, nagu arbuus, õun, banaan jne, olid küll väga tihedad mu söögilaual. Hetkel tundub, et vähemalt minu kaalule avaldab see mõju küll. Kas ka lapsele? No seda vist enne sünnitust ei saa teada, kui just arst mind veel korra UH-sse ei saada.

Eks järgmisel nädalal arstivisiidil saan natuke rohkem aimu, mida arst titakaalust täpsemalt arvab ja mis tema plaanid minuga edaspidiseks on. Kas ja kui palju ta laseks mul üle kanda, kui beebi ikka ei taha ise tulema hakata või kust maalt tuleks keiser kõne alla, kui beebi ikka ülisuur on. Ühesõnaga on üle pika aja tulemas üks visiit, mida ootan pikkisilmi.


Comments

 1. Ma huvi pärast küsin, seega vabandan, kui rumal, kuna pole paide haiglaga nii kursis, aga kas paides plaanilistkeisrit üldse tehakse või saadavad kuhugi suuremasse linna?
  Eks lõpp ole raske, aga mõtle positiivselt nii vähe veel jäänud, küll hakkama saad :) mul aitas raseda/imetamispadi palju, et sobivat asendit leida ja magada, mõnus oli kaisutada :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ikka teevad plaanilist keisrit ka.

   Ma olen ka voodis patjadest ja tekkidest teinud omale väikse pesa, et kõik strateegilised kohad toetatud oleks. Vahel isegi saan niimoodi kõik paika, et võib pingevabalt pikutada, aga enamasti hakkab ikka 10 või 15 minuti pärast kuskilt torkima ja peab jälle asendit vahetama.

   Delete

Post a Comment