Autojuht ja mänguväljak (169/365)

Kuna Priidul oli vaja täna natuke omi asju ajada, siis pidin mina autojuhti mängima. Teadsin, et tal läheb nende asjadega vähemalt paar tunnikest, seega pidin mingi plaani välja mõtlema, mida niikaua teha. Nagu kiuste polnud täna võimalik lapsi kuhugi hoidu ka jätta, seega pidid nad meiega kaasa sõitma.

Esimene mõte oli minna Kirnasse ratsutama. Uurisin isegi natuke eile kuidas seal asi toimib. Kuna aga polnud lastega asja arutanud, siis ei julgenud aega kinni panna. Nad viimasel ajal on imelikult kartlikud erinevate loomade suhtes ja pole vaja seda hirmu suurendada viies neid hobuste selga. Kui aga kellelgi huvi Kirnasse ratsutama minemise vastu, siis hind on seal 5 eurot lapse pealt (täiskasvanutele ei pakuta teenust). Ajaliselt on ette nähtud 25-45 minutit, olenevalt, kas on vajalik hobuse kõrval kõndimine või oskab laps iseseisvalt ratsutada.Teine mõte oli minna Türile mänguväljakule. Seal me käisime igapäevaselt, kui me Türil veel elasime. Päris mitu korda on lapsed küsinud, kas saaks sinna minna mängima ja kuna ilm ka oli meie poolt, siis selle kasuks otsustasimegi.


Kui juba sõit oli alanud, siis tuli mõte, et oleks võinud ju rullikad ja rula ka kaasa võtta. Oleks saanud siledal kõnniteel natuke harjutada, aga nagu ikka, tulevad sellised ideed liiga hilja. Aga mänguväljakule minek oli samuti lastele väga meelt mööda.


Kohale jõudes kartsin, et ära minekuga tuleb meil raskusi ja nad ei taha sellest midagi kuuldagi, aga juhtus hoopis vastupidine lugu. Olime seal kokku kuskil tund aega. Kuskil poole tunni pealt tekkis juba moment, kus kõik atraktsioonid oli läbi käidud ja  nendest huvitavam tundus okstest ja muust maas leiduvast sodist omale asju meisterdada. Ei tea, kas lööb välja, et kodus ühtegi mänguväljakut pole ja tuleb loovalt suhtuda, et mäng huvitavaks teha.


Natuke aega lasin neil seal leiutada, aga kuna mul olemine oli kehv, siis mainisin poole sõnaga poodi minekut. Sellest piisas, et nad auto poole hakkaksid minema :) Ostsin neile siis vett ja ühe väikse jäätise kummalegi (endale muidugi mitte, arsti ettekirjutusi tuleb ju karmilt täita). Pärast seda käisime veel paaris ehituspoes, kus ma pidin näidise järgi üht jublakat ostma. Aga kuna ühes poes selliseid asju ei müüdud ja teises ei leidnud müüja täpselt sellist, nagu mul vaja läheb, siis jäigi jupp ostmata (ja vanniminek lastel lükkub sellevõrra jälle edasi).


Kokku saime 3 tundi niisama ringi uimerdada. Iga tunniga läks minul olemine järjest hullemaks. Lõpuks, kui Priidu peale korjasime, oli selg juba päris valus ja kõht kõva kui kivi. Õnneks polnud koju väga pikk maa ja tuppa jõudes oli vabadus minna otsejoones voodisse puhkama. Peale lõunaund oli olemine veidi parem ja tuli meelde, et tegelikult pidin koju tulles valla küladepäevale minema...
Comments

 1. Kuidas türi mänguväljak on, pole ise ammu jõudnud sinna, aga viimanekord oli ikka üpris räsitud ja lõhutud, paljust kohast katki, kas lapsega tasub üldse minna või on nad vahepeal seal midagi ikka remontinud ka?

  Kirna hobuste peale olen ka mõelnud, endal oli ka plaan just nüüd suvel sinna minna, tänan hinna info eest, siis tean umbes arvestada, kuna pole ise jõudnud sinna veel kirjutada :)

  Muide, kui tohib küsida, miks mees üksi ei läinud, sul oleks nii ju palju lihtsam olnud poleks pidanud end vaevama, lõpurasedana on üpris piin autoga sõita isegi, kui kasutada turvavöösuunajat.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mänguväljak on jätkuvalt päris räsitud välimusega kahjuks. Pesakiik oli lausa nii katki, et pidi hoolikalt vaatama, et pükse puruks ei tõmbaks. Ja no parandamist oleks seal rohkem kui küll...

   Elu mängis väikse viperuse ja juhtus nii, et mees ei tohi praegu ise rooli istuda (tervislikud põhjused) :( Nii ma pean pere autojuht olema...

   Delete
  2. Loodan, et kõik saab korda ja varsti tervis korras. Maal on load ja auto kahjuks asendamatud :(

   Delete
  3. Ma loodan, et saab üks hetk asjad paika tagasi jah :) Aga see võtab nüüd natuke aega.

   Delete
 2. Mis külade päeva puutub, siis mõtlesin, et kui näen, tulen tere ütlema :)
  Nagu näha, ei näinud :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ega minu oleks seal kindlasti ära tundnud küll :) Vaatasin eile reporteri lõiku ka ja tagant järgi mõtlesin küll, et oleks võinud ju peale und kasvõi tulla...

   Delete

Post a Comment