Hävitajad taevalaotuses (143/365)

Teisipäeval, kui me aiamaal tööd tegime, kostus taevast kummalist kõminat. Algul arvasime, et hakkab müristama ja kuskilt kostub kõuemüra, aga peagi nägime, et taevas lendavad hävitajad. Priit vähemalt ütles, et on hävitajad, mina ei tea lennumasinatest midagi. Kolm lennukit oli. Kaks ühesugust ja kolmas teistest erinev. Ega nad väga kaugel meist ei olnud, seega nägime suhteliselt hästi neid.

Priit tegi musta huumorit, et kes ja miks need siin taevas tiirutavad. Marek küsis ka, et kas sõda tuleb, aga rääkisin, et need niisama lendavad siin. Otsisin õhtul uudistest, et äkki kuskil kirjas, et mida nad siin tiirutavad, aga ei midagi. Välimuse järgi eeldaks mina, et need on NATO hävitajad, aga kes seda teab, eks.

Täna ema juurde minnes nägime jälle samasid hävitajaid, aga tunduvalt lähemalt. Nüüd lendasid nad ikka väga madalalt üle põllu. Kui eelmine kord tiirutasid nad ringi ratast veidi aega, siis seekord lendasid lihtsalt üle. Uudistest jälle midagi ei leidnud. Tegelikult huvitav, et kuskil midagi ei ole kirjutatud, sest enamasti on ikka kajastatud meedias, kui mõni etteplaneeritud lend on tulemas või äsja olnud.

Nii et jääb ikkagi õhku küsimus, et mida nad tiirutavad siin taevas?

allikas


Comments

 1. Usun, et need tavalised treeninglennud, päris tihti erinevates lennujaamadest teevad, teie puhul usun siis nurmsi või viljandi omast. Eks nad peavad ka end vormis hoidma ja kohustuslikud lennuajad täis tegema.

  Tallinnas näeb neid ka päris tihti ja ausalt minu jaoks see nii tavaline neid juba näha seega isegi ei üllatu enam :D

  ReplyDelete
 2. Eile oli uudis Järva Teatajas:
  Ründelennukid tiirutavad Kesk-Eesti kohal.
  Reedel kell 12-14 sooritavad neli Ameerika Ühendriikide ründelennukit A-10 madallennu Eesti õhuruumis. Madallennuks on broneeritud Pärnumaa lõunaosa, Viljandimaa, Kesk- ja Ida-Eesti õhuruum, annab teada Kaitseväe peastaap.
  Lennud toimuvad mitte madalamal kui 152 meetrit ja eelistatavalt asustatud punktidest eemal. Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse ASga. Ründelennukid A-10 osalevad õppusel Saber Strike 2015 ning baseeruvad õppuse ajal Ämari lennubaasis.

  http://www.jt.ee/3214921/rundelennukid-tiirutavad-kesk-eesti-kohal

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kuidas ma ise seda ei leidnud? Aga no tore teada, et Priidu must huumor tõsi pole :D Ja ega meil siin tõesti ju asustatud punkt ei ole :D

   Delete

Post a Comment