Kastekann (146/365)

Mareli ja Marek kogu aeg vinguvad mu kõrval, kui ma tomateid ja kurke käin kasvuhoones kastmas. Muidugi tahaks nad ise seda tööd teha, aga kuna meil on mingi üliretro kastekann, mis kohati tilgub läbi ja pealegi on suur ja raske ka, kui vesi sees, siis ma ei ole lasknud neid sellega taimede juurde majandada.

Täna käisin Espakis ja kuna seal oli 20% soodukas, siis mõtlesin teha lastele väike üllatuse ja neile päris oma kastekannud muretseda. Marekule sinine ja Marelile kollane. Need olid parajalt väikesed, et vett täis oleks normaalne tassida. Samas oli neil mõnus peenike ja pikk valamisots, et nad mul ilusti õigesse kohta vett laseks ja terve kasvuhoone põrand ei upuks. Ei hakanud ostetud kastekannudest pilti tegema, aga leidsin netist suhteliselt täpse pildi, millised need kastekannud on. 
avsk.ee
Koju tulles andsin neile siis nende üllatuse kätte ja kuigi ilm oli eriliselt nõme ja tuuline, siis läksid nad kohe kastma. Kastetud said kõik taimed, mis kasvuhoones kottides kasvasid. Lisaks ka taimed, mis istutatamist ootavad ja aiamaa peenrad ka. Isegi enda varbad ja püksid kasteti märjaks, aga tühja sellest. Kui see on kõrvalmõju, et laps teeb huviga tööd, siis kastku või pluus ka märjaks :) Enam vähemalt pole hirmu, et minul mõni taim kastamata jääb.


Comments