Kui plaanid muutuvad üleöö (167/365)

Alates eelmise aasta augustist, millal maja ostsime, on meil remondilainel pidevalt muutusi olnud. Algselt tegime endale kindla plaani, mida ja mis järjekorras teha. Kahjuks või õnneks on aga pidevalt välja tulnud mingeid ootamatusi või on mingite saja asja kokkulangemise tagajärjel tekkinud olukordi, kus peame plaanid nurka viskama, uuesti hindama olukorda ja looma uued plaanid. Vahel on plaanid muutunud ka lihtsalt sellepärast, et ühe kindla asja tegemine pikalt viskab üle ja vahel tulebki teha midagi muud, et kopp kõigest ette ei tuleks.

Kevad on selles suhtes hea aeg, et lisaks maja remondile on olnud palju toimetamist ka väljaspool maja. Ei ole olnud nädalat, kus oleks saanud ainult majas sees toimetada või just ainult õues majandada. Ikka vaheldumisi vastavalt tujule. Tegelikult isegi mitte niivõrd tujule, vaid vastavalt ilmale.

Kuna viimasel ajal on ilm olnud nõme või ilusate ilmade ajal pole meid kodus olnud, siis meie voodrilaua projekt on takerdunud. Selle asemel tulime ideele, et Priit vaadaku natuke üleval korrusel ringi. Ehk saab seal üht või teist teha. Kuna meil oli plaan ikka järgmiseks talveks trepihall ja selle vastas olev tuba ära soojustada ja elamiskõlblikuks teha.

Aga nagu meie puhul (või äkki majaremondi puhul üldiselt ka, ei tea) kipuvad plaanid muutuma. Kui Priit hakkas seest seina puhtaks lõhkuma, hakkas teda vaheseinade olukord huvitama. Mis muidugi lõpp kokkuvõttes tähendab seda, et kehtiv plaan tuli kiiresti ümber teha. Uue plaani järgi saab üleval olevast neljast toast vägagi läbikäidavad ruumid (seintel olev kips ja muu sodi läheb eemaldamisele ja alles jääb ainult karkass, kui seegi).

Mõte ise on väga hea ja mulle sobib. Aga sellises mahus lõhkumine tähendab seda, et korraga peaks ära tegema siis terve korruse soojustamise, sest tahame trepi sügisest püsivalt lahti teha. Soojustamine pole aga mitte kõige odavamate tööde killast (eriti nii suure pinna puhul). Nii et lisaks tööplaanidele tuleb ka eelarvet veidike ümber hindama hakata. Aga pole hullu. Vähemalt lõhkumine ei maksa midagi ja selleks ajaks, kui "tühjendustööd" ülakorrusel valmis saavad, võib Priidul juba mõni geniaalsem idee tulla, kuidas me edasi remondiga peaks minema.Comments