Laupäev (154/365)

Tänaseks lubas ilusat, sooja ilma. Muidugi ei tohi sellist ilma raisku lasta. Kuidas oleks kõige parem sellist ilma ära kasutada? No ikka tööd tehes :) Etteruttavalt võib öelda, et kuumus, rasedus ja töö tegemine ei ole parim kooslus ja hästi alati ei lõppe.

Kui hommikusöök oli tehtud-söödud, siis läksime lastega õue. Priit jäi tuppa vannitoa põrandat lõpetama, mis eile õhtul pooleli jäi. Lapsed hakkasid mängima ja mina läksin aiamaale toimetama. Kõigepealt tuli kasvuhoone lahti teha ja avamaa kurkide minimajakesel katus maha võtta. Peale seda hakkasin saepuru tassima aiamaale. Panin peenarde vahele seda, et parem kõndida oleks ja äkki hoiab natuke aega umbrohtu ka eemal. Mingi hetk tuli Mareli ka mulle appi ja nii me tund-poolteist toimetasime.

Vahepeal mõtlesin küll, et peaks vist pausi tegema, aga no ei tahtnud pooleli jätta ja arvestades, kui kuum juba hommikul oli, siis aimasin, et päeva peale lauspäikese käes pole mitte teps parem selle saepuruga mässata. Nii et muidugi ei teinud ma pausi. Eks see maksis pärast kätte.

Viimaseid koormaid viies läks olemine päris kehvaks. Aga ei, ma ikka tegin lõpuni. Tuppa minnes oli ikka nii paha juba ja iiveldas, et võtsin kausi igaksjuhuks kõrvale ja läksin voodisse pikali. Korra isegi mõtlesin, et peaks vist no-spa välja otsima, aga arvasin, et proovime esialgu pikutamisega (ehk magamisega) olukorda parandada. Natuke aega sättimist, et võimalikult hea oleks pikutada ja nii ma magama jäin.

Kuni mina magasin, oli Priit muidugi plaatimise ammu lõpetanud ja hakanud ülevalt seinaga toimetama. Kuna meie voodrilaud pole jätkuvalt tulnud, siis on tal veidi aega veel, et teine pool ka ülevalt teiselt korruselt tuuletõkkega üle lüüa ja soojustada. Siis jäävad veel ainult ülemise korruse välja ehituse otsad teha.

Õhtupoolik peale ärkamist läks minul eriti lebos astmes (sama ei saa Priidu kohta öelda), sest ei hakanud enam peale sellist kehva olemist rabelema. Muidugi vähe põdesin, et plaanis oli täna ikka aiamaa täitsa korda saada (paar peenart tahab veel rohimist), aga eks see tuleb siis homme ette võtta. Nii palju ikka tegin veel õhtul, et kastsime lastega kasvuhoones taimed ja aiamaal kapsad- avamaakurgid ära ning pesu tuli ka kuivamast ära korjata.

Hea meelega oleks küll kuskil sellise haruldaselt sooja ilmaga kuskil vee ääres istunud, aga kahtlen, kas vesi veel nii soe on, et vette minna. Ja kui vette minna ei saa, siis minu meelest pole mõtet üldse kalda äärde end narrima minna.


Vannitoa koha pealt võib vist öelda, et kui hästi läheb, siis järgmine nädalavahetus ehk saab juba duši alla... Hoiame igatahes pöidlad pihus :)


Comments

 1. soovitan soojalt suurt basseini koju, pole seda randa minemisi muret ja lapsed saavad pidevalt sinna minna ja endla ka hea palavas veidi lebotada, samas ajaliselt ei kaota ja saab mõnusalt aias tööd teha (lisa + on ka see, et kui vesi veel liiga külm, siis basseini saab alati nö kuumavett juurde lisada ehk siis meie oleme saunas katlaga vee soojaks teinud ja siis sealt basseini sooja vee pannud, kui kaevuvesi veel nii kiiresti soojaks ei lähe).

  meil selline juba 2 aastat
  http://www.on24.ee/sisustus/%C3%B5ue-aeda/batuudid_basseinid/72911

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kusjuures ma oleks isegi peaaegu kevadel tellinud omale, aga meil on kaks päntajalast koera, kes arvatavasti suht kohe 1:0 sellele basseinile teeks :S

   Delete
 2. Maja näeb nii hea välja! Nii tublid olete! Ja seda tunnet ma tean ka, et ei taha puhata ega katkestada töötamist enne kui valmis :)

  Mul on lootust oma ehitusel järgmisel nädalal tuuletõke ette saada ja aknad ka!

  ReplyDelete
  Replies
  1. No teie ehitused edenevad ikka ülihelikiirusel võrreldes meiega :D Just näitasin mehele su blogist ehituspilte üks päev :)

   Delete

Post a Comment